Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

I sledování pohádek a seriálů doma něco stojí. Jak ušetřit?03.08.2020

Také se doma rádi díváte na filmy a seriály? Pak vězte, že se určitým nákladům nevyhnete ani v případě, že sledujete tituly zdarma dostupné online. V článku naleznete několik tipů, jak za sledování ušetřit.


Foro: Pixabay

Zkontrolujte cenu elektřiny a internetu

Mnoho domácností platí za elektřinu a internet více, než musí. Dodavatelé elektřiny totiž mají tendenci cenu dodávané energie postupně navyšovat, cena elektřiny ale často roste více, než je nutné. Pokud tedy máte již delší dobu platnou smlouvu, zkuste oslovit konkurenční dodavatele s žádostí o zaslání cenové nabídky. Budou potřebovat jen údaje o spotřebě z vašeho posledního vyúčtování. Často lze ušetřit také tím, že se uvážete ke smlouvě na dobu určitou, například na jeden rok. Dodavatelé ocení jistotu stálého zákazníka patřičnou slevou.

V případě internetového připojení se provideři mnohdy snaží natlačit zákazníka do volby vyšší rychlosti připojení. Pokud je ale vaší aktivitou pouze procházení webových stránek, e-mailů a sledování videí na internetu, pravděpodobně vám postačí nižší rychlost připojení, a tedy levnější tarif. Slevy můžete dosáhnout i kombinací televize a internetu od jednoho dodavatele či úvazkem na určité období. Neváhejte těchto možností využít, dávají-li ekonomicky smysl.

Není čas na nový elektrospotřebič?

Máte-li starší televizi nebo počítač, může být jeho spotřeba vyšší než v případě soudobých alternativ. Pokud máte klasický stolní počítač („bednu“ pod stolem), notebook bude nepochybně úspornější variantou. Podobně je tomu u televize a monitoru, moderní produkty, které přitom nemusejí stát závratné částky, mají oproti svým 15 let starým předchůdcům mnohem nižší spotřebu energie. Podívejte se na technické parametry vašeho současného přístroje a zvažované alternativy a spočítejte si, za jak dlouho se vám investice do nového zařízení může vrátit.

Nemusíte ani kupovat zbrusu novou elektroniku, spousta lidí prodává na internetu své několik let staré spotřebiče, protože si zkrátka pravidelně kupují nové. Prodávané jsou přitom ve skvělé kondici a mohou ještě roky sloužit, jejich hodnota je ale minimální. Zkuste se tedy porozhlédnout i po počítačích či televizích z druhé ruky.

Když se nedíváte, vše zcela vypněte

Pokud zrovna svůj oblíbený seriál nesledujete, televizi nebo počítač zcela vypněte. Budete se divit, jak se šetrný přístup projeví ve vašem vyúčtování. Nezapomínejte ze zásuvky vytahovat nabíječky, ve kterých není nic zapojeno, a zhasínat v místnostech, v nichž zrovna nikdo není. Jde o maličkosti, které se ale za celý rok nasčítají a mohou snížit fakturu za elektřinu o několik cenných procent.

 

Nejnovější články:

Kategorie:
Aktuality

Sdělte svůj názor na článek ostatním

Sdělte svůj názor na postavu ostatním
TOPlist