Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Aladin

Fandím

15 fanoušků

427.místo

Aladin je hlavní postava ze stejnojmenné orientální pohádky z produkce Walta Disneyho z roku 1992. Pohádka Aladin nás uvádí do prostředí tajuplných uliček, honiček na střechách domů a na orientální tržiště.

Aladin s princeznou Jasmínou.

Děj pohádky Aladin

Celý příběh začíná tím, že se vysoký temný muž jménem Jafar pokusí nalézt kouzelnou lampu, která je ukryta v Jeskyni zázraků. Ovšem on jako člověk zlý a podlý do jeskyně vejít nemůže, protože do jejích útrob smí vstoupit jen ten, kdo má „zlaté srdce.“ Pomocí čar a kouzel najde takového mladíka, který je dobrosrdečný a spravedlivý. Tímto mladíkem je chudý chlapec z tržiště Aladin. Aladin spolu se svým opičím kamarádem Abu žijí v rozbitém domě bez peněz.

Jejich život se ale změní ve chvíli, kdy se seznámí s neznámou dívkou, kterou zachránili před trestem za krádež. Dívka ale nebyla jen tak obyčejná holka z tržnice, ale samotná princezna Jasmína. Jasmína se rozhodla utéct z domu, protože ji chtěl otec provdat, jak uvádí zákon. Sultánův rádce Jafar měl ale s princeznou jiný plán, protože se sám chtěl stát sultánem.

Jafar posílá vojáky, aby zatkli Aladina, který jediný může vstoupit do jeskyně. Stráže Aladina najdou ve chvíli, kdy Aladin ukazuje svůj příbytek neznámé dívce z tržiště- princezně Jasmíně. Právě v tu chvíli se Aladin dozví, kdo dívka ve skutečnosti je. Aladin je vržen do vězení, kde se setkává se staříkem, který mu povídá o tajemné jeskyni, která skrývá obrovské bohatství, na které už ale sám nestačí, proto potřebuje někoho mladého. Společně prchnou z vězení a vydávají se do jeskyně, odkud má Aladin staříkovi přinést lampu. Uvnitř jeskyně se setkává zvídavý Abu s kouzelným létajícím kobercem, který jim pomůže nalézt lampu.

 

Džin v pohádce Aladina několikrát zachrání.

 

Abu si  ve vidině bohatství chce odnést obrovský diamant, který ale zapříčiní zboření celé jeskyně. Aladin s opičkou jen stěží vyváznou na létající koberci. Aladin ve své dobrotě předá lampu staříkovi, který ho za odměnu shazuje zpět do jeskyně, ale nevšimne si, že mu Abu lampu vzal. Aladin uviděl starou lampu, kterou chtěl trochu vyleštit a v té chvíli se objevil modrý vtipálek Džin z lampy, který slíbil vyplnit Aladinovi 3 přání. Za pomoci Džina se dostávají z jeskyně a Aladin si přeje být princem, aby mohl získat Jasmínino srdce. Aladin také slibuje Džinovi, že mu dá svobodu.

Mezi tím ale Jafar znovu chystá plán, jak se stát sultánem a rozhodne se pomocí kouzel přesvědčit krále, aby mu dal Jasmínu za ženu. V tu chvíli ale do paláce přijíždí princ Ali Ababva (Aladin), který chce žádat o princezninu ruku. Princezna z počátku Aliho nechce, ale zanedlouho v princi pozná chlapce z tržnice. Aladin se ovšem za svůj chudý původ stydí a vydává se stále za prince, který občas v přestrojení za chudáka navštíví tržnici. To se ale nelíbí Jafarovi, který přikáže vojákům prince zatknout a shodit z útesu. Na dně moře ale Aladin otře lampu, kterou nosil pod turbanem a Džin mu tak zachraňuje život.

Aladin se vrací na zámek, kde vypoví sultánovi o tom, jaký Jafar ve skutečnosti je. Sultán ho nechá zatknout a odvést. Jafar si ale všiml Aladinovi lampy a za pomoci kouzel uniká. Aladin se má stát sultánem, což ho velmi trápí. Chce proto porušit slib, který dal Džinovi. Všichni přátelé jsou z Aladinova činu zklamaní. To už se ale Jafar za pomoci svého zlotřilého papouška Jaga zmocňuje lampy a začne páchat zlo. Jeho přáním bylo stát se sultánem, další aby byl mocný kouzelník. Aladin se ovšem nevzdal a chtěl vše napravit. Lstí přesvědčil Jafara, že nejmocnější je přece džin, který vládne celému vesmíru. Jafar si tedy přál být džinem, ale v domnění své velké moci si neuvědomil, že džin plní přání ostatních. Tím tedy Aladin přelstil zlého Jafara a všechny zachránil. Džin poslal Jafara do útrob Jeskyně zázraků a sám dostal od Aladina slíbenou svobodu.

Celou pohádku Aladin doprovází řada poutavých písniček a vtipných scén s Džinem. S Aladinem a jeho přáteli se můžeme setkat ještě ve dvou dalších dílech - Aladin - Jafarův návrat a Aladin a král zlodějů.

Hlavní hrdinové seriálu - Aladin, Jasmína, Džin a Abu.

Pokračování Aladinova dobrodružství

Aladin – Jafarův návrat 1994

Druhé pokračování Aladinova příběhu začíná tam, kde skončil první díl. Zlému kouzelníkovi Jafarovi se podařilo uprchnout z lampy a je tak nejmocnějším džinem ze všech. Jafar se chce Aladinovi pomstít. Jediná moc, která je dokáže ochránit je ta Džinova. Džin se po zasloužené dovolené vrací do města a má spoustu zábavných historek, teď ale všichni potřebují jeho kouzelnou moc.

 

Aladin a král zlodějů 1996

Ve městě se chystá velkolepá svatba Aladina a princezny Jasmíny. Ještě před tím musí ale Aladin zastavit čtyřicet loupežníků, kteří se chystají uloupit kouzelný svatební dar. Aladin a jeho přátelé – Jasmína, Abu, kouzelný koberec a Džin musí opět překonat řadu nebezpeční, která na ně čekají na jejich cestě.


Videa k pohádce Aladin (1)


Aladin - námluvy

Chudý Aladin se snaží upoutat Jasmínu tím, že se vydává za prince Alího. Vezme ji na báječnou projížďku na létajícím koberci.

Zobrazit všechna videa (1)

Tapety (18)


Zobrazit všechny tapety (18)

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist