Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Alenka v říši divů

Fandím

8 fanoušků

541.místo

Nejnovějšího filmového zpracování příběhu z pera Lewise Carrolla se ujal Tim Burton, který natočil v roce 2010 Alenku v říši divů. Ve filmu se objevují hvězdy jako Johnny Depp, Helena Bonham Carter nebo Anne Hathaway.

 

Alenka se dostala do říše divů, kam chodívala jako malá

Alenka se dostala do říše divů, kam chodívala jako malá

 

Alenka v říši divů

Když byla Alenka malá vídala ve snech Bílého králíka. Čím více rostla, tím její sny mizely. Teď jí bylo už devatenáct let a měla největší čas na vdávání. Na jedné oslavě se měla zasnoubit s Hamishem, s přihlouplým, ale bohatým mladíkem. Když se měli před všemi zasnoubit, všimla si Alenka Bílého králíka ve vestě a s hodinkami.

 

Alenka pronásledovala Bílého králíka až k noře

Alenka pronásledovala Bílého králíka až k noře

 

Rozběhla se proto za ním a následovala ho až k jeho noře. Alenka se dívala přes okraj tak dlouho, až do díry sama spadla. Padala a padala až spadla do podivné místnosti. V kruhové místnosti byla celá řada dveří. Alenka byla ale příliš velká. V místnosti však stála podivná lahvička, na které stál nápis VYPIJ MĚ. Po vypití nápoje se Alenka zmenšila. Byl tu také koláč s nápisem SNĚZ MĚ, po kterém se zase zvětšila.

 

V této říši bylo vše podivné

V této říši bylo vše podivné

 

Nakonec se jí přeci jen podařilo jedněmi dveřmi dostat a ocitla se v podivné zemi. V zemi se setkala se spoustou podivných bytostí. Nejvíce divné jí bylo, že ji zde lidé znají. Když byla malá, navštěvovala tuto zemi často. Teď je však velká a je čas, aby bylo naplněno proroctví, ve kterém se má Alenka postavit strašlivému Tlachapoudovi. Všichni tak očekávají nádherňajz, kdy má padnout vláda Srdcové královny. Srdcová královna je starší sestra Bílé královny, která přemohla svoji sestru, chopila se vlády a začala pustošit zemi.

Uvěznila řadu Alenčiných přátel. Alenka si nebyla sebou vůbec jistá. Nevěřila, že právě ona může Tlachapouda přemoci. Díky svým novým přátelům si začíná více věřit. Královna už zajala všechny Alenčiny kamarády. Podivínského Kloboučníka, dvojčata Tydliduma a Tydlidýna a mnoho dalších. Většina chce královnu sesadit. Jen Alenka si stále není jistá sama sebou.

 

V zemi vládla Srdcová královna

V zemi vládla Srdcová královna

 

V říši se také objevuje kocour Šklíba. Někdy se zjeví celý, někdy jen jeho hlava, ale stále se všemu jen šklebí. Alenka zjišťuje, jaká Srdcová královna je a z jejího království utíká k Bílé královně. Konečně sebere odvahu a společně se svými přáteli se vydává do boje s Tlachapoudem. Alenka Tlachapouda porazí, ale ještě není vyhráno.

Teď se musí utkat v boji Bílá královna se Srdcovou. Bílá královna vyhraje a Říše divů je zachráněna. Konečně může přijít nádherňajz. Alenka se ale musí vrátit domů, kde si odmítne vzít za muže hloupého Hamishe, ale vydá se ve šlépějích svého otce, zesnulého obchodníka.

 

Podle Orákula měla Alenka bojovat s Tlachapoudem

Podle Orákula měla Alenka bojovat s Tlachapoudem


Videa k pohádce Alenka v říši divů (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Alenka v říši divů (0)


Přidej písničku

Tapety (13)


Zobrazit všechny tapety (13)

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist