Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Anděl Páně

Fandím

416 fanoušků

15.místo

Anděl Páně je filmová pohádka režiséra Jiřího Stracha z roku 2005. Pohádka vznikla na motivy pohádek Boženy Němcové a objevili se v ní výborní čeští herci jako například Ivan Trojan v roli anděla Petronela, Jiří Bartoška - Pán Bůh, Jiří Dvořák - čert Uriáš, Zuzana Kajnarová - Dorotka a další.

 

V nebi se připravují na narozeniny Ježíška

V nebi se připravují na narozeniny Ježíška

 

Děj pohádky Anděl Páně

V nebi se všichni připravují na oslavu narozenin Ježíška- Vánoce. Andělé nacvičují sbor, ale jednomu andělovi zpěv nejde, a tak je ze sboru vyloučen. Petronel si stěžuje Panně Marii, že nemá šanci ukázat, v čem je dobrý a stěžuje i samotnému Pánu Bohu, který ho tedy nechá hlídat nebeskou bránu. Petronel hlídá na bráně společně s čertem Uriášema mají za úkol kontrolovat svědomí, zda mohou mrtvé duše vstoupit do nebe.

Petronel ale kontroluje duše špatně- pošle do pekla i samotnou abatyši Magdalénu a navíc začne s čertem hrát karty a na práci zcela zapomene. Sám Bůh se na Petronela rozhněval, ale Petronel se hájil tím, že to Bůh na zemi špatně zařídil, že mají být lidé už na zemi rozděleni na dobré a zlé. To ale neměl říkat. Bůh se rozhněval a za trest poslal Petronela i s čertem na zem s tím, že pokud Petronel nenapraví alespoň jednoho hříšníka, než se přesype písek v přesýpacích hodinách, tak propadne peklu.

 

Petrol měl společně s čertem hlídal nebeskou bránu

Petronel měl společně s čertem hlídat nebeskou bránu

 

Petronel se tedy přestrojený za žebráka odchází do světa smrtelníků, o kterém nemá ani potuchy. Průvodcem je mu čert Uriáš, kterému je Petronelovo počínání k smíchu. Petronel si myslí, že splnění úkolu bude hračka, ale to se přepočítal. Petronel se dostal na panství, kde žil opilý mladý hrabě Maxmilián, dobrosrdečná a laskavá služebná Dorotka, po penězích lačnící zlodějka panna klíčnice Francka a lakomý a vypočítavý pan správce.

Petronel se vydává na panství, kde si myslel, že ho přijmou a pohostí. Jenomže byl vyhnán. Jediná Dorotka se ho ujme a povídá mu, jací obyvatelé panství jsou. Petronel v domnění, že když každý dostane co chce, se napraví, použije kouzelnou čertovu mošnu a rázem má panna klíčnice Francka plnou skříň peněz, správce začne toužit po mladé ženě- Dorotce a z hraběte je žebrák. Petronel se raduje, že je úkol splněn, ale marně. Všechny jeho činy uvedly nebohou Dorotku do neštěstí.

 

Dorotku mohla zachránit pouze svatba se správcem

Dorotku mohla zachránit pouze svatba se správcem

 

Správce s pannou Franckou totiž na Dorotku navlékly krádež a chtěli ji dát do šatlavy, kde měla strávit rok, navíc jí hrozil pranýř a pošpinění jména. Jediné co jí mohlo zachránit byla svatba se starým správcem. Mezitím se hrabě dostává do potyčky s rychtářovými muži a je také uvězněn a má být popraven. Konečně hrabě poznává, jak ho všichni okrádají a jak se věci mají. V šatlavě se setkává s Dorotkou, na kterou byl před tím ne moc laskavý.

Maxmilián zjišťuje, že Dorotka je hodné děvče a že byl hlupák a nechce, aby si vzala pana správce, jenomže jako žebrák, kterého nikdo nepozná nemohl nic dělat. Dorotka nakonec s brekem odchází, protože si raději vezme pana správce, než aby bylo pošpiněno dobré jméno zesnulého tatínka. Petronel zjišťuje, co všechno způsobil a začne dělat vše proto, aby všechno napravil. Za pomoci všech svatých se dostává na šatlavy, kde sedí hrabě.

 

Petronelovi nakonec pomohla víra a všichni svatí

Petronelovi nakonec pomohla víra a všichni svatí

 

Ten chce Dorotku také zachránit. Láska a silná lidská vůle nakonec vše napravila a Dorotka byla zachráněna před panem správcem a hrabě díky Petrononelovi získal zpět svoji podobu. Čas vypršel a Petronel žádného hříšníka nenapravil, přesto se ale dostává do nebe. Protože napravil sám sebe. Andělé tak konečně mohou začít slavit Štědrý den.

 

Kde se pohádka Anděl Páně natáčela?

Pohádka Anděl Páně se natáčela v Kašperských horách na hradě Kašperk, na Křivoklátě, v Českém Šternberku, kostele sv. Mořice v obci Annín a na Kvildě.


Videa k pohádce Anděl Páně (1)


Anděl páně 2 (celá pohádka)

Petronel s Uriášem se zase vzájemně pokouší. Tentokrát to odskáče jablko ze stromu poznání, které spadne na zem. Mají dvacetčtyři hodin na to, aby ho ...

Zobrazit všechna videa (1)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (9)


„Chodit po vodě, to umí jenom náš mladej Pán, ale to víš, to je elita, na to já si netroufám.”


„Ježíšku, ty lumpíku.”


„Bělouši, hlídej!”

Zobrazit všechny hlášky (9)

Vaše názory

Sdělte svůj názor na pohádku Anděl Páně ostatním
  • 07.12. | 18:52 Vlčátko

    Trojan je úžasný! :)

Související články

Pohádkové hrady a zámky: Anděl Páně na hradě Kašperk!
V podhůří Šumavy poblíž města Kašperské Hory stojí monumentální zřícenina gotického hradu!
Celý článek
Pohádkové hrady a zámky: Anděl Páně na hradě Český Šternberk
Zhruba padesát kilometrů jihovýchodně od Prahy stojí jeden z nejpohádkovějších hradů České republiky!
Celý článek
TOPlist