Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Anička s lískovými oříšky

Fandím

43 fanoušků

230.místo

Pohádku o nevlastních sestrách, které při sobě stojí v dobrém i zlém natočil v roce 1993 Aleš V. Horal.

 

Do krásné Aničky se zamiloval král Štěpán

Do krásné Aničky se zamiloval král Štěpán

 

Děj pohádka Anička s lískovými oříšky

Anička žije se svou macechou a její dcerou v chaloupce v lese. Se svoji sestrou Katkou jsou dobré kamarádky. Jednoho dne k jejich chaloupce zabloudí král Štěpán, který se na první pohled zamiluje do Aničky. Katka je ráda, že je její nevlastní sestra šťastná a že se brzy stane královnou.

Jenomže je tu macecha, která by na místě královny viděla raději svou vlastní dceru – Kateřinu. Na druhý den se má Anička vydat na královský dvůr, proto musí macecha jednat. Macecha umí čarovat, a tak Aničku očaruje. Anička má teď místo své krásné tváře ovčí hlavu a je navíc němá. Když to zjistí Katka, rozhodne se své sestře pomoci. Utečou na hrad za králem Štěpánem. Anička s Katkou se dostanou na zámek, kde Katka začne pracovat jako služebná a Anička, coby její bratr Nikdo, se stane sluhou.

 

Anička si cestou do podzemní říše utrhla oříšky

Anička si cestou do podzemní říše utrhla oříšky

 

Král Štěpán má teď dvě trápení. Jeho milovaná Anička není k nalezení a jeho mladší bratr stále chřadne a chřadne. Každou noc se někam vytratí a nikdo neví, kam. Princ se každou noc vydává do podzemní říše za královnou vil, kde ho královna láká k tomu, aby vypil pohár zapomnění a navždy zůstal v jejich říši. Jediný, kdo má přístup do podzemní, je Anička, která vždy vyslechne rozhovor, v němž se dozví to, jak princi zabránit v návštěvě podzemí.

Jednou jsou to klásky, ze kterých stačí upéct placky, jindy zase jiná věc. Anička vždy kouzelné věci získá od malého synka královny vil výměnou za lískové oříšky. Každou kouzelnou věc dá pak své sestře, které se princ zalíbil. Anička je ale nešťastná, její milovaný král ji nepoznává a ona už nechce být mezi lidmi. Anička se rozhodne vypít nápoj zapomnění místo prince. Král je ale stále více a více přesvědčen, že Nikoho zná.

 

Anička od malého chlapce získala kouzelné věci

Anička od malého chlapce získala kouzelné věci

 

Jeho oči jsou mu totiž povědomé. Král nakonec pronásleduje Aničku až do podzemní říše a najde ji ve chvíli, kdy se chce Anička napít nápoje. Král číši rozbije a Aničku políbí. V tu chvíli se Anička opět promění v člověka a král Štěpán konečně najde dívku, kterou kdysi potkal v lese. A zlá macecha? Ta skončila ve chřtánu draků, kteří hlídali bránu podzemní říše.


Videa k pohádce Anička s lískovými oříšky (2)


Anička s lískovými oříšky (celá pohádka)

Pohádkový příběh Anička s lískovými oříšky vypráví o králi Štěpánovi, který se na první pohled zamiluje do Aničky. Její macecha však lásce nepřeje a ...


Anička s lískovými oříšky - Prokletí

Zlá macecha závidí Aničce, že se mladý král zamiloval právě do ní a ne do její pravé dcery. Chce ji zničit štěstí proto ji prokleje a přičaruje ...

Zobrazit všechna videa (2)

Písničky k pohádce Anička s lískovými oříšky (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (1)


Anička:"Maminko, proč mne budíte, vždyť je hluboká noc?!

Zobrazit všechny hlášky (1)

TOPlist