Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Ariadnina nit

Fandím

6 fanoušků

584.místo

Pohádku, která se inspirovala starými řeckými bájemi, natočila v roce 1991 režisérka Věra Jordánová.

 

Théseus je vyslán z Athén jako oběť pro Minotaura

Théseus je vyslán z Athén jako oběť pro Minotaura

 

Děj pohádky Ariadnina nit

Athény už dlouhá léta platí krutou daň Krétě. Král Kréty požaduje po Athénách každých devět let několik mladých lidí, kteří mají být obětováni Minotaurovi. Athény požadavek plnily. Uplynulo zase dlouhých devět let a nová skupinka mladých lidí byla opět vyslána na Krétu. Dcera krétského krále byla z toho, co se děje, nešťastná.

Celá situace byla o to horší, když se Ariadna zamilovala do jednoho mladíka, který měl být také obětován. Byl to Théseus, syn krále Athén. Ten se rozhodl, že se Minotaurovi postaví a osvobodí tak své druhy. Ariadna se bála o jeho život a modlila se ke všem bohům. Jediná, kdo ji vyslyšel, byla Pallas Athéna, která Ariadně poradila, aby se vydala za svoji matkou, která jí jako jediná řekne pravdu.

 

Jediný kdo řekl Ariadně pravdu, byla její matka

Jediný kdo řekl Ariadně pravdu, byla její matka

 

Ariadna se od ní dozvídá, že kdysi dávno urazila ženu boha Poseidona, který se jí pomstil. Poslal na ni mořského býka, který ji zneuctil. Za nějaký čas porodila královna Minotaura – napůl člověka, napůl býka. Dala jí nit, která vyvede toho, kdo se vydá do labyrintu, zpět. Ariadna ji předala Théseovi a ten se vydal do labyrintu, kde Minotaura zabil.

Ariadna s Théseem utekli, ale její otec ji všude hledal. Théseus musel uniknout sám a Ariadnu vzala mezi sebe Pallas Athéna. Ariadna se pak Thésovi zjevovala jako krásná hvězda, která jasně zářila na nočním nebil.


Videa k pohádce Ariadnina nit (1)


Ariadnina nit (celá pohádka)

Pohádka na motivy řecké mytologie. Théseus je vyslán do labyrintu na pospas minotaurovi. Jeho milá Ariadna mu však dala nit, která jej má vyvézt ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Ariadnina nit (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist