Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Auta

Fandím

175 fanoušků

50.místo

Animovaná komedie z roku 2006 je rodinný film z dílny filmového studia Pixar. Film Auta zavádí diváka do světa automobilových závodů, ale i do světa zapadlého města, které znovu získá svou slávu.

 

Obyvatelé Kardanové Lhoty

Obyvatelé Kardanové Lhoty

 

Děj pohádky Auta

Hlavní hrdina filmu Blesk McQueen je rozený závodník. Žije jen pro závody a jeho cílem je stát se nejmladším vítězem závodu Zlatý píst. O vítězství však nejde jen jemu. Má proto mnoho rivalů, kteří by rádi stanuli na prvním místě. Blesk se se svým kamarádem tirákem Mackem vydává na velkolepý šampionát Zlatý píst. Cestou se však stane něco nečekaného.

Blesk se zatoulá a dostává se do zapadlého městečka Kardanová Lhota u silnice 66. Obyvatelé města už dlouhou dobu žijí odříznuti od civilizace, proto je pro některé příjezd nafoukaného Bleska příjemné zpestření. Blesk ale při svém příjezdu zničí silnici, proto je místním Šerifem zatčen a jeho úkolem je vše napravit včetně silnice. Pro Bleska je to namáhává práce a mnohokrát pomyslel na to, že uteče. Postupně se ale seznamuje s obyvateli Kardanové Lhoty.

 

Blesk se zatoulal do městečka poblíž silice 66

Blesk se zatoulal do městečka poblíž silnice 66

 

Seznámí se s Burákem, který má Bleska za vzor. Aby se novému příteli zalíbil, vymýšlí si spoustu neuvěřitelných příběhů, v nichž je hlavním hrdinou právě on sám. Burák má  dobré srdce, ale je trochu naivní. Burák svému novému kamarádovi ukázal svoji oblíbenou zábavu – rád chodil plašit traktory, a pak musel utíkat před rozzlobeným kombajnem.

Blesk také poznal ostatní obyvatele města: Flo, Ramona, Reda, Fillmora, Guida a Luigiho a Sally. Sally nebyla z počátku z nového návštěvníka příliš nadšená. Bála se totiž zklamání. Sama žila v městě a věděla, jak to chodí a co teprve automobilový závodník Blesk. Srdci se ale nedá poručit a Blesk byl Sally čím dál víc milejší.

 

Doktor Hudson našel s Bleskem novou chuť do života

Doktor Hudson dostal díky Bleskovi novou chuť do života

 

V Kardanové Lhotě žil také Doktor Hudson, který nebyl k Bleskovi příliš přívětivý. Blesk ale brzy v Doktorovi poznal bývalého šampióna automobilových závodů, po kterém se jednoho dne slehla zem. Blesk se dozvídá jeho příběh a probudí v Doktorovi novou chuť do života. Hudson mu nakonec pomáhá trénovat na závody.

Mezitím se Mack usilovně snaží najít svého ztraceného kamaráda, což se mu nakonec podaří. Blesk odjíždí z města a všichni jsou smutní, že je jejich nový kamarád tak nehezky opustil. Sally byla zklamaná a bohužel došlo na její první slova. Blesk ale brzy pochopil, že není důležité jen zvítězit, ale jsou i důležitější věci – přátelství.

 

Blesk získal v Kardanové Lhotě nové přátele

Blesk získal v Kardanové Lhotě nové přátele

 

Vrací se tedy ke svým kamarádům. U Luigiho si nechá vyměnit kola. Guidy mu je vymění v mžiku. Nový lak mu udělá Ramone a Blesk si pořídí také nové tetování. Blesk a jeho noví přátelé jsou u závodu, který nakonec Blesk nevyhraje, ale zachová se jako opravdový hrdina. Pomůže havarovanému Kingovi se ctí dokončit závod.Blesk sice nevyhrál, ale pro mnohé se stal vzorem. Nakonec se do Kardanové Lhoty znovu vrací život a znovu má město své návštěvníky.

 

Auta 2

Úspěšná komedie Auta se dočkala svého pokračování v roce 2011. Blesk a jeho  kamarád Burák se vydávají na světový závod Grand Prix. Cestou je ale čeká mnoho zážitků a dobrodružství. Burák se dokonce stává tajným špionem, který má na starost supertajnou misi. Film Auta 2 přináší mnohem více legrace a vtipných scének.

 

Burák pracoval jako tajný špion

Burák pracoval jako tajný špion


Videa k pohádce Auta (6)


Cars Toon: Burákovy povídačky - UFO (úplně fantastické ...

Burák vypráví svým přátelům z Kardanové lhoty jak potkal UFO.


Cars Toon: Burákovy povídačky - Bourák Burák

Je to neuvěřitelné, ale Burák byl kdy si autozápasník. Nevěříte, tak v tom případě vítejte v autoringu, kde řádí silný Burák. :) ...


Cars Toon: Burákovy povídačky - Hasičák Burák

Burák vypráví další ze svých povídaček, tentokráte jak byl slavným hasičem.

Zobrazit všechna videa (6)

Tapety (21)


Zobrazit všechny tapety (21)

Omalovánky (12)


Zobrazit všechny omalovánky (12)

Hlášky (10)


Blesk: Jak se jmenuješ? Burák : Burák. Blesk: Burák? Burák: Jo jako táborák ale bez tá.


Ááá, jasně, to vypadá logicky! Chci jet doprava - jedu doleva! Ano! Děkuju! Nebo spíš neděkuju, protože ve světě naruby to pravděpodobně znamená děkuju!


Jsem šťastej jako tornádo na Manhattanu!

Zobrazit všechny hlášky (10)

TOPlist