Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Až já budu královna

Fandím

41 fanoušků

245.místo

Pohádku u dobré a hodné pekařce natočila v roce 1984 Vlasta Janečková.

 

Pepinka byla hodná pekařka, proto k ní přišla víla Marcipánka

Pepinka byla hodná pekařka, proto k ní přišla víla Marcipánka

 
Děj pohádky Až já budu královna

Pepinka byla laskavá a výborná pekařka. Její koláče si proto žádala každý den ke svačině královská rodina. Jednou k Pepince zavítala víla Marcipánka, která pomáhala dobrým a hodným pekařům. Slíbila, že Pepince pomůže ke štěstí. Pepinka se totiž zamilovala do prince Luciána.

Ten měl sice Pepinku rád, ale byl nafoukaný a vždy když šel k Pepince, dělal si z ní legraci, že je ušmudlaná. Pepinka z toho byla smutná, proto se rozhodla víla Marcipánka zakročit. Šla proto na zámek domluvit zásnuby. Lucián pověděl, že si Pepinku vezme, jen když bude mít svatební šaty z marcipánu. Král s královnou nechtěli o svatbě slyšet, proto Marcipánce namluvili, že jede princ do světa, kde si najde urozenou nevěstu.

 

Pepinka se zamilovala do prince Luciána

Pepinka se zamilovala do prince Luciána

 

Marcipánka si takové chování nechtěla nechat líbit a rozhodla se dát princi lekci. Zavedla ho proto k dědovi Krajcvajcovi, který opravoval různé věci pohádkovým bytostem. Princ mu musel pomáhat a od rána do večera pracoval. Marcipánka pověděla královským rodičům, kde jejich syn je a že ho může vysvobodit jen koláč, který upeče královna.

Královna ale péct vůbec neuměla, proto nakonec souhlasila, že se Pepinka stane královnou. Lucián byl tedy vysvobozen a co víc, už vůbec nebyl takový náfuka a Pepinku si rád vzal za ženu.


Videa k pohádce Až já budu královna (1)


Až já budu královna (celá pohádka)

Až já budu královna je pohádka, která nás seznámí s Pepinkou, šikovnou pekařkou. Ta se nám zakouká do prince Luciána, který je však trošičku ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Až já budu královna (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist