Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Co takhle svatba, princi?

Fandím

380 fanoušků

17.místo

Hudební pohádka Co takhle svatba, princi? Jiřího Adamce byla natočena v roce 1985. Pohádka si získala své příznivce nejen výjimečným hereckým obsazením, ale také nezapomenutelnými písněmi jako jsou: Když se načančám, Máme tu další dobrý den, Princezny jdou si hajnou a Taková jsem já. Nejen písně, ale také humor královského páru v podání herečky Jiřiny Bohdalové (královna) a Petra Nárožného (král) utkví v paměti po shlédnutí této pohádky.

 

Princ David s princeznou Bělou.

Děj pohádky Co takhle svatba, princi

David je nafoukaný a lhostejný princ, který rád šermuje a vytahuje se na svého vychovatele Matěje. Při jednom souboji ale David rozbije zrcadlo, za které na zámku zodpovídá nová zrcadelnice Běla. Král hledá viníka, a protože se princ k rozbitému zrcadlu nepřiznává, je potrestána Běla, která je za rozbité zrcadlo vyhozena. Běla je z této události nešťastná především proto, že měla prince ráda a představovala si ho úplně jinak. Teď zjistila, že je to jen obyčejný zbabělec a náfuka.

Král Bedřich řečený Spěšný je král, který trpí neustálým nedostatkem času, z čehož pramení humor jeho průpovídek. Jeho královskou choť zase zajímají nejnovější výkřiky módy a z rozbitého zrcadla, ve kterém vypadala růžová jako růžová omdlela. Královský pár se také rozhodne, že je čas, aby se princ David oženil. Ale jak vybrat nevěstu? No přeci soubojem. Princezny budou muset splnit úkoly a princ se potom ožení s vítězkou.

Vymýšlením úkolů byl pověřen jedlík Matěj- strýc Běly. Ten si s úkoly láme hlavu, proto poprosí o pomoc dobrosrdečnou Bělu. Oba se potom vydávají za zámek. Běla se přestrojí za Bořivoje - znalce nejnovějších metod soutěžení a souboj může začít. Princezny Babetka a Brigita mají splnit 3 úkoly. Ta, která úkoly nejlépe zvládne, se stane princovou ženou. Princ chce totiž jen tu nejurozenější z princezen, což bude jistě ta, která vyhraje. Bořivoj jim tedy sdělí úkoly. Princezny mají během jednoho večera oškrábat brambory do alabastrova, ušít princi vestu a složit píseň, kterou by princi vyjevily to, jak ho mají rády. Na hladký průběh úkolů má dohlížet samotný Bořivoj.

 

Princ David a jeho věrný rádce Matěj.

 

Ovšem rozmazlená a ufňukaná Babetka se při škrábání brambor řízne a dál již pokračovat nehodlá. Stejně tak horkokrevná šermířka Brigita škrábat brambory odmítá a hrozí Bořijovi, že jej mečem probodne, pokud za ně práci neudělá. Bořivoj tedy souhlasí, ale za odměnu žádá náušnici obou princezen. Stejná situace se opakuje při druhém a třetím úkolu, za něž dostane Bořivoj knoflíčky a tkaničky princezen.

Ráno předstupují princezny před krále s královou, aby předvedly své úkoly. Obě splnily úkoly na jedničku a zbývá tedy zazpívat písně. Brigita se představila jako krvelačná bojovnice a Babetka jako rozmazlená parádnice. Nakonec také vyšlo najevo, kdo za ně úkoly plnil. Byl to Bořivoj, který odhaluje svoji pravou totožnost. Běla tedy stojí před králem s královnou, kteří jí chtějí za vše potrestat, proto Běla utíká. Princ si ale uvědomuje, že má Bělu rád, ale neví, kde ji má hledat. Naštěstí má svého věrného Matěje, který mu poradí. Princ tak nachází Bělu a za své chování se omlouvá. Uvědomil si totiž, že jen urozenost lidského srdce, je to největší bohatství.

A právě takové srdce – dobré, plné lásky a obětavosti má jeho Běla. Králi s královnou se sice moc nelíbí, že Běla není urozeného původu, ale nakonec je Matěj přesvědčí, že královské slovo platí a král přeci slíbil, že princ si vezme jen tu, která splní všechny úkoly. Nakonec všechno dobře dopadne a Běla s Davidem se mohou vzít.

 

David s Bělou se nakonec svatby přece jen dočkali.

Výjimečnost pohádky Co takhle svatba, princi

Pohádka Co takhle svatba, princi? je plná humoru a nezapomenutelných písní, čímž se řadí k pohádkové klasice 80. let. Jistě má ale co říci současným divákům, které jistě pobaví místy až nepohádkový humor. Takže: Pravčický, to zapiš! To by mohl být jednou citát…,“ jak by řekl pan král. Volné pokračování pohádky bylo natočeno v roce 1987 pod názvem Ať přiletí čáp, královno! Kdy na princeznu Bělu a Davida čeká velké hledání zapovězené dcerky a pošramocené lásky.


Videa k pohádce Co takhle svatba, princi? (9)


Co takhle svatba, princi? (celá pohádka)

Hudební pohádka Co takhle svatba, princi? nás zavede do království, kterému vládne vtipný královský pár. Král s královnou mají syna Davida, který je ...


Co takhle svatba princi? - Taková jsem já (písnička)

Jedna z princezen, která se uchází o přízeň prince Davida, je velice bojovná, což předvede v písničce.


Co takhle svatba princi? - David a Běla

Princ David si za nevěstu vybere Bělu.

Zobrazit všechna videa (9)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Vaše názory

Sdělte svůj názor na pohádku Co takhle svatba, princi? ostatním
  • 05.06. | 14:34 Maky

    Krásná pohádka,plná krásných písniček.
TOPlist