Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Dumbo

Fandím

34 fanoušků

288.místo

Animovaný muzikál Dumbo z roku 1941 je pohádka pro děti plná krásných písniček a krásných postaviček z dílny Walta Disneyho. Hlavním hrdinou je malé slůně Dumbo, které to hned od začátku nemá moc jednoduché kvůli svým velkým uším. I přes velké uši je Dumbo roztomilé slůně, které si musí zamilovat snad každý divák.

 

Dumba si jeho maminka zamilovala ihned, jak ho poprvé uviděla

Maminka se do Dumba zamilovala ihned, jak ho poprvé uviděla

 

Děj pohádky Dumbo

Do cirkusu přilétají čápi a nosí zvířátkům miminka. Medvědice dostane malá medvíďata, hrošice malého hrošíka, ale slonice nic. Zklamaná slonice je smutná, protože se na mládě velice těšila. Celý cirkus ale odjíždí do jiného města. Ale ani to nemůže odradit čápa, který nakonec přilétá i ke slonici a přináší ji malé slůně. Jakmile slonice uzlíček rozbalí, vykoukne na ní malé a roztomilé slůně, které si ihned zamiluje. I ostatní slonice se nad malým přírůstkem rozplývají, ale jen do té doby, než uvidí jeho obrovské uši.

Malému Dumbovi se nesmály jen drbny slonice, ale také lidé, kteří zavítali do cirkusu. Děti malého Dumba všemožně tahaly za uši a posmívaly se mu. Matka to tak nenechala a na děti se rozhněvala natolik, že ji zavřeli na samotku. Ostatní slonice ale Dumba mezi sebe nechtěly, a tak zůstal Dumbo sám.

 

jediný, kdo se Dumba ujal, byl malý myšák

Jediný, kdo se Dumba ujal, byl malý myšák

 

Jediný, kdo se ho ujal, byl myšák, který slíbil Dumbovi, že mu pomůže vysvobodit maminku. Vymyslel tedy plán, jak přimět principála, aby Dumba zařadil jako velké finále. Dumbo zamává vlaječkou na vrcholku sloní pyramidy. Když ale Dumbo běžel, přišlápnul si ouška a spadl.

Díky němu ale spadla celá pyramida a celá manéž. Za trest je Dumbo umístěn mezi šašky, což je pro slona veliká hanba. Jednou večer se myšák s Dumbem napili divné vody, po které se jim točila hlava až nakonec usnuli. Ráno se oba za velkého smíchu havranů probudili na stromě. Jak se tam ale dostali? Havrani se smáli, že Dumbo umí létat a všemožně se jim posmívali.

Jenomže myšák jim řekl, co vše Dumbo zažil a havrani se zastyděli a slíbili Dumbovi pomoci. Dumbo uměl létat, ale protože si nevěřil, dostal od havranů kouzelné peříčko, díky kterému uměl létat. Při svém čísle ale Dumbo pírko upustí, ale díky myšákovi začne létat. Dumbo je velkou hvězdou a jeho sláva se ihned roznesla po světě. Dumbovi se už nikdo nesmál a navíc z vězení vysvobodil i svoji milovanou maminku.

 

Dumbo díky svým velkým uším uměl létat

Dumbo mohl díky svým velkým uším létat


Videa k pohádce Dumbo (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Dumbo (0)


Přidej písničku

Postavy (1)

Dumbo

25 fanoušků

Fandím Detail postavy

Zobrazit všechny postavy (1)

Tapety (3)


Zobrazit všechny tapety (3)

Omalovánky (21)


Zobrazit všechny omalovánky (21)

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist