Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Dvanáct měsíčků

Fandím

61 fanoušků

167.místo

Další příběh z bohatého fondu klasických českých pohádek Dvanáct měsíčků vypráví o jednom hodném děvčeti, které z počátku nemělo moc štěstí, protože žilo se zlou a panovačnou macechou…. V životě ale nic netrvá věčně, a jak se říká, na každého jednou dojde!

Film Dvanáct měsíčků natočila v roce 1992 režisérka Libuše Koutná a inspiraci hledala v nádherné knize Boženy Němcové Národní báchorky a pověsti. Mimo jiné ale pohádka láká i hvězdným obsazením, protože můžeme vidět třeba Yvettu Blanarovičovou, Ondřeje Vetchého, nebo Markétu Hrubešovou.

 

dvanáct měsíčků

Maruška to má doma moc těžké...

 

Děj pohádky Dvanáct měsíčků

Venku vládne tuhá zima a za okny je pořádný mráz. Měsíc leden je právě v plné síle, když si macechaHolenou, její rozmazlenou dcerou vzpomenou, že chtějí přinést čerstvé voňavé kvítí. Zrovinka je totiž u nich na námluvách mladý Ondřej a tak se obě potřebují ukázat. A že v takové době kytičky nerostou? Inu, to je ale vůbec nezajímá. Hnedle tedy vyšlou chudáka Marušku, jejich nevlastní dceru a sestru, aby je sehnala.

„Matinko milá, vždyť přece v zimě květy nerostou, všude jsou jen ty ledové, však se podívejte!“ prosí Maruška. Ale ani macecha, ani Holena nechtějí o ničem takovém slyšet! Vyženou děvče na tuhý mráz a přísně ji varují, ať se s nepořízenou nevrací.

Hned na cestě však Maruška uvidí milého Jeníčka, který by jí tuze rád pomohl. Sama Maruška ale vlastně neví jak, a tak raději uteče. Nechce totiž Jeníka zatahovat do svých trablů. Jenže o pár kroků dál potká hodnou vílu Zemi, která ji zavede mezi dvanáct kouzelných bratrů, dvanáct měsíců. Ti hnedle dobře poznají, že dívka má dobré srdce a tak jí tuze rádi pomohou v nesnázích.

 

Maruška

Maruška doma zastane spoustu práce...

 

Holena s macechou jsou však nepřejícné a zlé a tak ani Marušku nenechají dlouho na pokoji. Za krátký čas jí tak znovu vyženou do zimy. Tentokrát je ale jejich přání trochu jinačí – chtějí plnou náruč šťavnatých jahod. Jenže Maruška se naštěstí zase dostane mezi dvanáct měsíčků a tak se jí dostane pomoci i tentokrát….

A nakonec jí tihle kouzelní bratři splní ještě jedno přání. Přivedou ji totiž jejího milého Jeníčka, aby se konečně dostalo trochu toho opravdového štěstí i k tomuhle hodnému děvčeti. A macecha s Holenou? No to se ví, že jejich pýcha nezůstane bez potrestání a všechna zášť, kterou trápily Marušku, se jim pořádně vymstí…!


Videa k pohádce Dvanáct měsíčků (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Dvanáct měsíčků (0)


Přidej písničku

Obrázky (0)


Přidej obrázek

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist