Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Eragon

Fandím

46 fanoušků

209.místo

Eragon je akční fantasy pohádka z roku 2006 režiséra Stefena Fangmeiera. Tato filmová pohádka vypráví o chudém chlapci, který se ze dne na den stává hrdinou. Už dlouhou dobu zemí koluje legenda o dračím jezdci, který má pomoci k tomu, aby byl opět nastolen mír. Doba dračích jezdců je totiž pryč a v zemi vládne zlý král, který se snaží zničit i legendu o dračím jezdci.

 

Legenda o dračím jezdci opět ožívá

Legenda o dračím jezdci opět ožívá

 

Děj filmové pohádky Eragon

V zemi Alagésii před časy vládli dračí jezdci, kteří měli chránit a sloužit své zemi. Jenomže se mezi sebou začali hádat a moci se ujal Galbatorix, který se zbavil ostatních jezdců. Jediní, kdo se snažil králi odporovat byli Vardenové, kteří se uchýlili v horách v domnění, že je legenda o dračím jezdci pravdivá a přijde doba, kdy se budou moc králi postavit.

Spojenkyni Vardenů Aryi se podařilo ukrást králi kámen, bez kterého král nemohl být, proto za Aryou posílá svého zlého poskoka Durzu. Arya ale těsně před svým dopadením posílám magickou silou kámen pryč. Kámen skončí v rukou mladého, chudého chlapce Eragona. Ten si kámen vzal, ale brzy zjišťuje, že to není jen tak obyčejný kámen. Jednoho dne se z něj totiž vyklube malý dráček.

 

Arya poslala kámen pryč, aby se nedostal opět do rukou krále

Arya pošle kámen pryč, aby se opět nedostal do rukou krále

 

O vylíhnutí draka se ale dozvídá král a chce Eragona mrtvého. Protože kdyby se o jeho existenci dozvěděli Vardenové zrodila by se nová vlna odporu. Durza na Eragona posílá své zabijáky - razaky. Ve vesnici ale žije Brom - trochu podivín, ale zato hodně ví o dřívějších dobách a právě od něj se Eragon dozvídá o dračích jezdcích. Eragon se s malým drakem sbližuje a chce ho naučit létat. Jenomže z malého dráčka se v oblacích stává velký drak - respektive dračice Saphira.

Do vesnice se dostali razakové a jdou po Eragonovi, kterého zachránila Saphira, jenomže Eragon zachránit nechtěl, protože místo něj zemřel jeho milovaný strýc, což Eragona rozzlobí a pošle Saphiru pryč. Konečně ale Eragona najde Brom, který ho odvádí do bezpečí. Brom ví o jeho drakovi a chce ho odvést k Vardenům a postavit se konečně králi. Právě od Broma se Eragon dozvídá o dračích jezdcích, dracích, Vardenech a zlém čaroději Durzovi.

 

Brom se stal Eragonovým učitelem

Brom se stal Eragonovým učitelem

 

Eragon je sice odvážný, ale zato méně rozvážný -  „kus odvahy, ale ždibet rozvahy,“ jak říkal Brom o Eragonovi. Eragon se se Saphirou sbližuje a začíná se učit elfí řeči, díky které umí kouzlit. Jenomže jsou jim v patách Urgalové - královi vrazi, kteří mají zabránit Eragonovi a Bromovi v cestě za Vardeny. Při svém putování Eragon zjišťuje, že je Brom bývalý dračí jezdec, který ale ztratil svého draka, který zemřel pod rukama zlého Morzana.

Aby se mu pomstil, tak mu vzal meč drakobijec a zabil ho. Jenomže ve chvíli, kdy zemře jezdec, zemře i jeho drak. Eragonovi se ve snu zjevuje dívka Arya, kterou ale ovládá zlý Durza. Arya v moci Durza prosí Eragona, aby ji zachránil. Eragon bez většího rozmyslu, ale i přes varování Broma, jde Aryanu zachránit. Na hradě se poprvé tváří v tvář postaví mocnému Durzovi a málem přijde o život.

 

Dračí jezdci mohou díky síle svého draka kouzlit

Dračí jezdci mohou díky síle draka kouzlit

 

Zachrání ho ale Brom, který je sám raněn a nakonec i umírá. Raněná je ale i Arya, kterou Durzo otrávil. Mohou jí pomoci jen Vardenové. Saphira ale vycítí vetřelce a přivede ho k Eragonovi. Vetřelcem je Murtagh, který Eragonovi pomohl již na hradě a teď mu nabízí, že ho dovede k Vardernům. Dostávají se k Vardejnům, ale v patách jsou jim Urgalové.

Vardenové Eragona přijmou, ale jeho průvodce zavřou do vězení, protože je to syn Morzaka. Jenomže Murtagh svého otce nenávidí a chce pomoci dobru, ale stejně je zajat. Vardenové vylěčí Aryu a má dojít k velké bitvě proti královu vojsku. Do boje jde také Durza, který se chce Eragona zbavit sám.

 

Saphira jde s Eragonem do boje proti vojákům krále

Saphira jde s Eragonem do boje prorti vojákům samotného krále

 

Durza je stín a zabije ho pouze rána do srdce. V boji je ale Saphira raněna. Přesto se ale nevzdává a Eragon vymrštěn z jejího ocasu probodne Durzovo srdce. Saphira i Eragon jsou raněni. Eragon ale vezme poslední zbytky sil a pomocí kouzel se snaží Saphiru zachránit, ale sám padne vyčerpáním k zemi.

Když se Eragon probere zjišťuje, že Saphiru zachránil a bitvu tedy společně vyhráli. Jenomže král se tak lehce nevzdá. Z obyčejného venkovského chlapce Eragona se přes noc stala legenda.

 

Zajímavost o filmové pohádce Eragon

Román Eragon se stal na knižním trhu senzací a v roce 2003 se jej během pouhých 6 měsíců prodalo přes milion výtisků. Také v České republice se kniha stala ihned po svém vydání bestsellerem. V září 2004 ji na knižní pulty uvedlo nakladatelství Fragment, a okamžitě se vyhoupla na přední příčky hitparád nejprodávanějších knih. Na jaře roku 2006 byl vydán druhý díl plánované trilogie Eldest.


Videa k pohádce Eragon (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Eragon (0)


Přidej písničku

Tapety (5)


Zobrazit všechny tapety (5)

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (2)


Kopec odvahy, ždibec rozvahy.


Lépe žádat odpuštění, než svolení.

Zobrazit všechny hlášky (2)

Související články

Christopher Paolini: Autor Odkazu Dračích jezdců je v Praze!
Christopher Paolini autor knih Eragon, Eldest, Brisingr a Inheritance přijel do Prahy. V sobotu 5. května 2012 se jeho fanoušci dočkají autogramiády, která se uskuteční v pražském Paláci knih Luxor na Václavském náměstí a to od 16.00 hodin.
Celý článek
TOPlist