Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Hloupá žába

Fandím

6 fanoušků

575.místo

Veselá hudební pohádka o pyšné žábě a usměvavém farmáři…. To je příběh filmu Hloupá Žába, který nazpíval a namluvil slavný český hudebník Waldemar Matuška.

Hloupou žábu diváci poprvé viděli v roce 1971 a režie se chopil pan Gene Deitch. Předloha vznikla pod rukama spisovatele P. Seegera.

 

hloupá žába

Žába se připravuje ke skoku...


Děj pohádky Hloupá žába

Příběh pohádky Hloupá žába začíná v okamžiku, kdy si mladý veselý farmář vyjde do města a aby si zkrátil dlouhou cestu, začne si pískat jednu písničku. Pak si ale najednou uvědomí, že je to jen melodie a on si vlastně nemůže pořádně zazpívat. Zastaví se proto na chvíli na mostě nad potůčkem, kde právě sedí žába a připravuje se ke skoku na druhý břeh.

Protože se ale tahle žabička chce před farmářem pořádně vytáhnout a udělat parádní skok, neuvědomí si, že to také může skončit pořádným karambolem…. Zkrátka a dobře, přecení svoje síly, nožka ji uklouzne v blátě a nakonec skončí rozplácnutá na vodní hladině. Farmáře ale její počínání tak rozesměje, že hned musí začít zpívat právě o té nešikovné žábě.

 

slepičky

Písnička se zalíbila každému...


A jak tenhle mladík jde dál svou cestou, potkává spoustu dalších lidí i zvířátek, kterým se jeho písnička tak líbí, že na chvíli dokonce zapomenou na své povinnosti a nechají se strhnout k pořádné zábavě a tanci….

Jenomže nic netrvá věčně a tak se nakonec všichni musí vrátit ke svým pracím, do domečků, nebo na louky a pole. A naše namyšlená žabka…? Když se dozví, že jsou všichni tak veselý a zpívají právě o ní, začne pořádně dmout pýchou a nakonec se nafoukne tak, až praskne….


Videa k pohádce Hloupá žába (1)


Hloupá žába

Hloupá žába je hudební americká pohádka. Vypráví a zpívá Waldemar Matuška.

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Hloupá žába (0)


Přidej písničku

Obrázky (0)


Přidej obrázek

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist