Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Já nechci být víla

Fandím

4 fanoušci

620.místo

Pohádku podle písničky Šly panenky silnicí natočila v roce 1978 režisérka Věra Jordánová.

 

Dívenka je nemocná a začíná uvažovat nad slovy písničky

Dívenka je nemocná a začíná uvažovat nad slovy písničky

 

Děj pohádky Já nechci být víla

Malá dívenka je nemocná. V posteli začne vzpomínat na babičku a její oblíbenou písničku: „Šly panenky silnicí, potkali je myslivci …“ Dívka začne přemýšlet, kam panenky asi jdou a jak se jmenují? Dá jim proto jména podle svých panenek Markýtka a Josefínka.

Martkýtka a Josefínka od rána do večera jen tancují. Doma neudělají žádnou práci a jejich maminka je ze svých povedených dcer nešťastná. Jednou se v jejich domě objevila babka Grešlička, která si už s dívkami věděla rady. V té době hledala jeho milost císař pán dva myslivce. O tu práci se ucházela řada mladíků, ale král si vybral Matěje s Matesem, kteří už jednou narazili na Markýtku a Josefínku a ptali se jich, kam jdou.

 

Myslivci si měli najít ženy

Myslivci si měli najít ženy

 

Císař pán jim přislíbil službu, ale s podmínkou, že si oba musí do svých mysliven najít ženu. Vydali se proto k muzice, kde se v kole točila Markýtka i Josefínka. Grešlička ale zafoukala a dívky byly pryč. Proměnila je totiž ve víly. Myslivci ale i přesto dívky našli a vzali si je za ženy. Jenomže doma s nimi měli jen trápení. Ani jedna nevařila, neuklízela, nemyla nádobí. Jedna svému muži nosila rosu z lučních kvítků, druhá borovou vůni ve džbánku.

Matěj měl jasno, vzal si vílu. Utvrdilo ho v tom zmizení jeho ženy. Spěchal proto za Matesem, který byl na tom stejně. Nevěděli si rady, když se znovu zjevila babka Grešlička. Znovu zafoukala a oba byli pryč. Teď zase hořekovaly Markýtka s Josefíkou, protože oba jejich myslivci se už sedm dní nevrátili domů.

 

Babka Grešlička proměnila dívky ve víly

Babka Grešlička proměnila dívky ve víly

 

Jak by rády udělaly placky, zametly světničku, umyly nádobí. Rozhodly se, že se o to pokusí. Sotva práci dokonaly, objevili se mládenci, kteří byli ze setkání nadšení. Dívky se proměnily v obyčejné ženy a znovu se všem zjevila babka Grešlička, která tentokrát nečarovala, ale žádala o něco k snědku.


Videa k pohádce Já nechci být víla (1)


Já nechci být víla! (celá pohádka)

Pohádka vypráví o Markýtce a Josefce, které by nejraději pořád tancovali u muziky, místo toho, aby doma pomáhaly mamince. Právě ve chvíli, kdy si je ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Já nechci být víla (1)


Zobrazit všechny písničky (1)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist