Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Jak se Franta naučil bát

Fandím

22 fanoušků

362.místo

Krásná česká pohádka Jak se Franta naučil bát poprvé pobavila všechny diváky roku 1959. Do režijního křesla tentokrát usedl pan Jaroslav Mach a v hlavních rolích se můžeme těšit na herecké hvězdy jako František Filipovský, Josef Kemr, nebo třeba Ladislav Trojan.

 

Franta

Franta se skoro ničeho nezalekne...


Děj pohádky Jak se Franta naučil bát

Hlavním hrdinou pohádky Jak se Franta naučil bát je chasník Franta, který má ve svém životě pořádný problém – neumí se bát! Kdekdo by to možná považoval za štěstí, ale ono i cítit strach, je někdy moc důležité. A protože se tomu chtěl naučit i tenhle mladík, rozhodl se jít do mlýna, kde prý odjakživa žijí duchové. Chtěl tak pomoci mlynáři a jeho krásné dceři Verunce, aby se strašidel zbavili.

Jenomže duchové byli zakletí, a aby mohli z mlýna doopravdy zmizet, musel je nejdříve někdo vysvobodit. Franta se tedy rozhodl, že se strašidly stráví ve mlýně celou noc, a tak je hrůzné kletby zbaví. Aby ale i on všechno ve zdraví přežil, musel by nejprve mít vzácné sedmero kvítí, které by ho ochránilo. A tuhle rostlinku mu naštěstí daruje Verunka, do které se navíc Franta zakouká….

 

Franta

Franta chce strašidla osvobodit.


A světe div se, díky téhle lásce nakonec i náš hrdina pozná to, co tak moc chtěl – opravdový strach! Ale ne proto, že by se snad obával strašidel, nebo temné noci ve mlýně… Franta se totiž začne bát, že ho krásná Verunka nebude chtít…. Co myslíte, jak tahle veselá pohádka nejspíš skončí?


Videa k pohádce Jak se Franta naučil bát (1)


Jak se Franta naučil bát - celá pohádka

Jak se Franta naučil bát je česká pohádka, která vypráví o tom, jak byl zakletý mlýn osvobozen od strašidel a jak chasník Franta poznal strach, když ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Jak se Franta naučil bát (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist