Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Jak se mele babí hněv

Fandím

54 fanoušků

183.místo

Filmová pohádka režisérky Libuše Koutné z roku 1986 pojednává o strašidlu, které straší na hradě Bedrník už pěknou řádku let. Obyvatelům Bedrníku má sloužit, ale přijde doba, kdy se i na strašidlo usměje štěstí…

 

Hlavní hrdinové pohádky Jak se mele babí hněv

Hlavní hrdinové pohádky Jak se mele babí hněv

 

Děj pohádky Jak se mele babí hněv

Voršila a Amálka žijí společně na hradě Bedrník, kde žije i zakletý kuchtík Peprník, který už po staletí na hradě straší. Kdysi ho totiž zaklel kouzelník za to, že místo skořicí posypal kaši pepřem, a proto ho kouzelník zaklel do strašidla. Peprník slouží Voršile a Amálce, která chce Amálce najít ženicha, který bude UBK – urozený, bohatý a krásný. Na hrad přichází dva nápadníci, ale Peprník je nakonec na přání Voršily a Amálky vyhání, protože nápadníci byli hrozní.

Jednoho dne ale přijde na Bedrník mladík Miloň, který se chce na hradě ucházet o místo. Miloň se setká s Amálkou a oba se na první pohled do sebe zamilují. Jenomže Miloň není ani bohatý, ani urozený, proto se Voršile vůbec nelíbí a chce jim jejich lásku překazit. Peprník má rád paní Voršilu, ale ona ho bere pouze jako strašidlo a navíc po něm chce, aby Amálce namluvil, že má Miloň jinou, což ale není pravda.

 

Miloň se do Amálky zamiloval na první pohled

 

Peprník to odmítne, proto musí Voršila zasáhnout sama. Voršila podstrčí Miloňovi cizí šátek, který Amálka objeví. Amálka se na Miloně velmi rozzlobí a nechce ho už jako nápadníka. Miloň je nešťastný a Peprník přemýšlí, jak by mu pomohl. Peprník si vzpomene na starý kouzelný mlýn a rozhodne se Miloňovi pomoct.

Amálka vstupuje do mlýna, kde pozná skutečného Miloně a ví, že ji skutečně miluje. Když Amálka vyjde ze mlýna, tak ještě navíc zkrásní. Do mlýna ale vlezl také Miloň, který se proměnil v koně.  To vše viděla Voršila a také vlezla do mlýna jenomže druhou stranou. Když vylezla, tak zošklivěla.

 

Peprník přemýšlel, jak by Miloňovi pomohl

Peprník přemýšlel, jak by Miloňovi pomohl

 

Peprníkovi to ale vůbec nevadilo, proto Voršilu políbil. V tu chvíli políbila také Amálka Miloně proměněného v koně. Peprník byl vysvobozen a Voršila s Miloněm získali zpět svoji podobu. Vše nakonec dobře dopadlo.


Videa k pohádce Jak se mele babí hněv (1)


Jak se mele babí hněv - celá pohádka

Veselá pohádka Jak se mele babí hněv nás zavede na hrad Bedrník. Seznámíme se se strašidlem Peprníkem, který vlastní kouzelný mlýnek na krásu a ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Jak se mele babí hněv (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist