Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Jak zajíc přelstil líného hajného

Fandím

6 fanoušků

563.místo

Originální animovaný seriál Jak zajíc přelstil líného hajného pochází z ateliérů společnosti Bonton Zlín a jeho režie se ujal pan Josef Zeman. Pohádka byla natočena v roce 1985 a všem divákům nabídne sedm sice krátkých, ale o to víc veselých epizod.

 

Hajný.

Hajný si svou zahrádku velmi hlídá


Děj pohádky Jak zajíc přelstil líného hajného

Příběh seriálu Jak zajíc přelstil líného hajného se odehrává napříč jedním týdnem. Pohádka nás hned na počátku seznámí se dvěma hlavními hrdiny. Prvním z nich je líný hajný, který žije v jedné malé hájovně se svým pejskem a naplno se věnuje svému koníčku – zahrádce, kde pěstuje nádherné hlávky zelí. Druhou postavičkou je potom vychytralý zajíc, kterému právě zelí tuze chutná….

 

zajíc.

Zajíc má rád pohodu.


A kdo by čekal, že zajíček bude hajnému tajně zeleninu krást, nebyl by daleko od pravdy. Zvířátko vždycky mazaně vyčká, až hajný odejde pryč a pak se zmocní jedné hlávky zelí. Jenomže v pohádce Jak zajíc přelstil líného hajného se objevuje ještě jeden problém – myslivec se totiž o svůj les vůbec nestará…!

Nakonec ale naštěstí všechno dobře dopadne. Náš malý chytrý zajíček totiž nevymyslí jenom plán, jak se zmocnit lahodných dobrot, ale také naučí hajného, jak se o les pořádně postarat. Na konci celého týdne se tak z původní zelné zahrádky stane krásná lesní školka se spoustou mladých stromečků.

Seznam epizod

  1. Pondělí
  2. Úterý
  3. Středa
  4. Čtvrtek
  5. Pátek
  6. Sobota
  7. Neděle

Videa k pohádce Jak zajíc přelstil líného hajného (6)


Jak zajíc přelstil líného hajného - Neděle

Hajný nastražil na mazaného zajíce důmyslnou past do které se zajíc chytil. Zajíce pak zavřel do staré šopy, odkud mu vem pomohl starý lišák. Kdo ...


Jak zajíc přelstil líného hajného - Sobota

Lišák dostal chuť na obrovskou hlávku zelí, kterou hajný pěstoval na zahrádce. Nebyl by to zajíc, kdo všechny nakonec napálil a na zelí si pochutnal. ...


Jak zajíc přelstil líného hajného - Pátek

Hajný se snažil bránit hlávku zelí před každým živáčkem, který se objevil poblíž zahrádky. Podařilo se mu odehnat i zajíce?

Zobrazit všechna videa (6)

Písničky k pohádce Jak zajíc přelstil líného hajného (0)


Přidej písničku

Obrázky (0)


Přidej obrázek

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist