Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Kouzelný měšec

Fandím

154 fanoušků

62.místo

Česko-německou pohádku Kouzelný měšec natočil v roce 1996 Václav Vorlíček. Pohádka je nejen o kouzlech a čárech, ale také o lásce a o tom, že dobro vždy vyhraje a zlo je po zásluze potrestáno.

 

Král měl svoji dceru Blanku velmi rád

Král měl svoji dceru Blanku velmi rád

 

Děj pohádky Kouzelný měšec

Čarodějnice Bludimíra se vzbudí po několikaletém spánku. Její doupě je ale zruinované od Meluzíny. Kouzelnou knihu ale sežraly myši až na jediný kousek. Kde ale vzít dukáty na opravu příbytku? Díky čarovné kouli se Bludimíra dozvídá o kouzelném měšci, který vlastní pan král.

Král má dceru Blanku, kterou čekají námluvy. Blanku si má vzít princ Velemír. Den před jeho příjezdem ale Bludimíra měšec ukradne. Princ Velemír chce Blanku jen kvůli měšci, protože sám je bez peněz. Šperky na námluvy si dokonce půjčil od sousedního prince Petra. Když se ale princ Velemír dozvídá, že měšec byl ukraden kvapem odjíždí.

 

král byl kutil a vynálezce

Král byl kutil a vynálezce


Princ Velemír vše řekl princi Petrovi, který se zachoval jako šlechtic a vydal se do království, aby měšec našel. Přestrojil se ale za kominíka, aby ho hned každý nepoznal. V království totiž hledali kominíka, který by vyhnal ze zámeckých komínů Meluzínu, kterou věznil v komínech Ohnivec. Meluzína totiž chtěla krále varovat před Bludimírou.

Bludimíra sice měšec ukradla, ale dukáty z něj ne a ne vypadnout. Zjistila totiž, že musí mít ještě prsten, který má pan král. V přestrojení za krásnou dámu se spolu se svým služebným Huhlou vydávají na zámek, aby ukradla ještě prsten. Mezitím Petr zápasí s Ohnivcem a setká se s princeznou Blankou, která se mu zalíbí. Blance se také mladý a chytrý a odvážný kominík zalíbil.

 

Bludimíra se vydávala za krásnou paní, kterou přepadli loupěžníci

Bludimíra se vydávala za krásnou paní, kterou přepadli loupěžníci


Petr nakonec Meluzínu osvobodí a ta mu prozradí, co je paní Bludimíra z Bludimírova, která se uvelebila na zámku, zač. Bludimíra se s Huhlou snaží zmocnit prstenu, ale marně. Petr je ale nakonec přelstí. Předstírá totiž, že má měšec a prsten a sype si dukáty do dlaní. Bludimíra proto ihned pospíchá do svého doupěte, kde ale objeví Petra.

Petra totiž do jejího doupěte odnesla Meluzína. Petr chtěl najít měšec, ale Bludimíra ho proměnila v kámen. Sama se potom omylem napila lektvaru a proměnila se v kozu. Princezna zatím na zámku netušila, kde Petr je. Petra navíc obvinili z krádeže měšce, ale princezna tomu nechtěla věřit.

 

Princ Petr se převlékl za kominíka a vypátral zloděje

Princ Petr se převlékl za kominíka a vypátral zloděje


Celou záhadu ale vyřešil Huhla, kterému se zalíbila princezna, a protože byl Huhla dobrého srdce, řekl princezně celou pravdu. Blanka s Huhlou tedy pospíchali do doupěte Bludimíry, kde našli zkamenělého Petra. Blanka ho ale políbila a Petr získal zpět svoji podobu. Huhla nakonec všechny odčaroval.

Blanka si chtěla Petra vzít, ale pan král nechtěl svoji jedinou dceru dát obyčejnému kominíkovi. Petr se ale nakonec přiznal, že není kominík, ale princ a mohla se konat svatba.

 

Kde se pohádka Kouzelný měšec natáčela?

Koprodukční filmovou pohádku natočil v roce 1996 režsér Václav Vorlíček. Kouzelné exteriéry se natáčely v Telči, na Okoři, na Kokoříně, v Průhonicích a v Náměšti nad Oslavou. V hlavních rolích uvidíte Sašu Rašilova (Petr), Tinu Rulandovou (Blanka) a výtečnou Mahulenu Bočanovou jako čarodějnici Bludimíru


Videa k pohádce Kouzelný měšec (2)


Kouzelný měšec (celá pohádka)

Po dlouhém zimním spánku se probouzí zlá čarodějnice Bludimíra. Hned po probuzení dostane zálusk na kouzelný měšec, který patří samotnému panu králi. ...


Kouzelný měšec - Krásná princezna

Huhla se dostal do koupelny kde se koupe princezna Blanka. Huhla se nestydí a naopak obdivuje princezninu krásu.

Zobrazit všechna videa (2)

Písničky k pohádce Kouzelný měšec (0)


Přidej písničku

Obrázky (0)


Přidej obrázek

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist