Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Křesadlo

Fandím

14 fanoušků

450.místo

Pohádka Křesadlo byla natočena v roce 2004  na motivy pohádek Hanse Christiana Andersena. Režie se ujal Jaroslav Hanuš.

 

Čarodějnice Gudrun vyřkla, že si princezna Astrid vezme na muže rukavičkáře

Čarodějnice Gudrun vyřkla, že si princezna Astrid vezme za muže rukavičkáře

 

Děj pohádky Křesadlo

Královně Eleonor a králi Hjalmarovi se narodila dcera. Dali jí jméno Astrid. Byla krásná a královna se jí pyšnila. Ovšem v kolébce malé princezny našla královna dopis, v němž stála sudba. Princezna si vezme za muže rukavičkáře. To královna nechtěla připustit. Král proto ve své zemi toto řemeslo zakázal.

Když byl král mladý zamiloval se do čarodějnice Gudrun. Král si ale nakonec vzal Eleonoru, což mu Gudrun nikdy neodpustila, proto byla tato sudba její pomstou. Gudrun byla ale hodná a mladé Astrid nijak nechtěla ublížit, jen se postarala o to, aby její věštba byla naplněna. Jednoho dne se v království objevil mladík. Byl to rukavičkář Christian. Gudrun ho potkala v lese.

 

Král svoji dceru Astrid nade vše miloval

Král svoji dceru Astrid nade vše miloval

 

Pohostila ho a dala mu křesadlo. Mladík brzy zjistil, jakou má toto křesadlo moc. V hostinci se doslechl o princezně Astrid, kterou její rodiče nepustí ven ani to krok. To královna byla přísná a král jen se sklopenou hlavou plnil její rozmary. Christian si přál vidět princeznu a použil u toho křesadlo. V tu chvíli se v pokoji objevil velký černý pes a o chvíli později přivedl pes Astrid. Tak to chodilo den za dnem.

Astrid se do Christiana zamilovala. Jednoho večera ale princezna zapomněla na ruce rukavici. Když se ráno vzbudila, uviděla chůva na její ruce rukavičku. Královna ihned nechala Christiana hledat. Nakonec ho skutečně našli a měl být popraven. Gudrun ale Christianovi s Astrid pomohla a ve své chaloupce je oddala. Nakonec i královna Christiana přijala a společně pak mohli oslavit svatbu.

 

Gudrun se králi pomstila za to, že ji před lety opustil

Gudrun se králi pomstila za to, že ji před lety opustil


Videa k pohádce Křesadlo (1)


Křesadlo (celá pohádka)

Pohádkový příběh Křesadlo je jedním z nejznámějších pohádek dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena. V českém podání se můžeme těšit na lásku ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Křesadlo (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Související články

Zdeněk Zelenka natáčí vánoční pohádku podle Hanse Christiana Andersena!
Známý režisér zfilmuje slavný příběh dánského pohádkáře, který znají děti po celém světě pod názvem Křesadlo!
Celý článek
TOPlist