Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Lví král

Fandím

98 fanoušků

107.místo

Příběh krále zvířat z roku 1994 režisérů Rogera Allerse a Roba Minkofa nese název Lví král. Pohádka je plná krásných písniček, ale také napětí a lásky. Příběh malého lvíčka, který se musí poprat s nepříznivým osudem než z něj vyroste majestátní lev se dočkal hned několika pokračování.

 

Hlavní hrdinové pohádky Lví král

Hlavní hrdinové pohádky Lví král

 

Děj pohádky Lví král

Všude tam, kam až slunce dosáhne, se rozkládá spořádaná a barvitá zvířecí říše. Přísně a spravedlivě tam vládne lví král Mufasa. Dobrý král lví země má ale jednoho velkého nepřítele - svého bratra Scara, který touží stát se králem. Jeho touhu po trůnu zkomplikovalo narození Mufasova syna Simby, který se má stát příštím králem.

Scar proto využije malé nezkušené lvíče ke svým intrikám. Jako hodný strýček vypráví malému Simbovi o sloním hřbitově, který ale leží na zakázané severní hranici, kam Mufasa zakázal svému synkovi chodit. Simba se se svou kamarádkou Nalou vypraví do země hyen, které je chtějí zabít. Tentokrát ještě Mufasa stihl vyděšeného Simbu i s jeho kamarádkou Nalou zachránit.

 

Mufasa přivedl na svět syny Simbu

Mufasa přivedl na svět syna Simbu

 

Ale zlý po trůnu lačnící Scar připravil další past a dokonce se spolčil s hyenami. Na malého Simbu poslal zdivočelé stádo pakoňů. Mufasa sice syna zachránil, ale díky svému zlému bratrovi sám zahyne. Scar poté přesvědčí Simbu, že právě on může za otcovu smrt, a proto by měl raději utéct. Scar se tak stane novým králem, ale pod jeho vládou celá zem uhyne.

Malý Simba mezitím vyrůstá se svými novými kamarády, kteří ho našli kdysi samotného na poušti. Jeho noví přátelé Pumba a Timon ho učí bezstarostné filozofii Hakuna Matata – netrap se. Simbo zatím vyroste v silného lva, který jakoby otci z oka vypadl. Jednoho dne je Nala na lovu a chce ulovit Pumbu a náhodou se po letech potká se Simbou. Všichni si mysleli, že je mrtvý a Nala byla moc ráda, že Simbu našla.

 

Simbo spadl do pasti zlého strýce Scara

Simbo spadl do pasti zlého strýce Scara

 

Řekla mu, co se se lví zemí stalo, ale Simba se vrátit nechtěl. Simba přemýšlel o otci a potkal starého opičáka, který mu řekl, že jeho otec stále žije. Ne ve světě jako on, ale v něm. Konečně se v Simbovi probudila královská krev a rozhodl se svůj domov zachránit. Po boku s Nalou, Pumbou a Timonem se rozhodl svrhnout svého zlého strýce.

Scar byl ale proradný a i po letech vinil Simbu z otcovy smrti. Nakonec ale Scar přiznal, kdo je opravdu vinen za Mufasovu smrt. Simba Scara porazil a stal se tak novým králem. Pod jeho vládou se do lví země vrátil život a brzy se jemu a Nale narodila malá lvice Kiara.

 

Simba získal nové přátele- Timona Pumbu

Simba získal nové přátele- Timona Pumbu

Lví král 2: Simbův příběh

V pokračování pohádky z říše králů zvířat se potkají Kiara a Kovu, zástupci nejmladší generace vládnoucí lví dynastie. Prožijí spolu lásku a také spoustu legrace s Timonem a Pumbou. Kiara je tvrdohlavá dcera Simby a je dědičkou trůnu.

Místo vladařských povinností jí ale láká daleko více dobrodružství. Když nebojácně prozkoumává přísně zakázanou Vnější zemi, setká se s rozpustilým mladým Kovu, který se rozhodl vydat se po stopách Scara. Kiara a Kovu se tak spolu snaží najít své místo v “Kruhu života” a poznávají, že jsou jedinou nadějí na usmíření mezi dvěma znesvářenými královstvími.

Lví král 3: Hakuna Matata

Dalším příběhem nás tentokráte provedou Timon a jeho upovídaný parťák Pumba - dva nejlepší kamarádi, milovníci pohody a legrace. Pohádka nás zavede velký kus zpátky do historie před začátkem Simbova příběh a dokonce ještě o kousek dál…


Videa k pohádce Lví král (10)


Lví král - smrtící větry

Timon a Pumba jsou ochotni použít smrtící větry proti zlým lvicím.


Lví král - koupání

Názorně uvidíme jak se koupou malá lvíčata.


Lví král - konec Lví král 3

Lví král 3 a opět jeho šťastný konec.

Zobrazit všechna videa (10)

Tapety (3)


Zobrazit všechny tapety (3)

Omalovánky (32)


Zobrazit všechny omalovánky (32)

Hlášky (6)


Hyena: "Co je to za prase?" Pumba: "To myslíte mě? To myslíte mě? To myslíte mě? Pro vás jsem vždycky Pan Prase!"


Simba: "Strýčku Scare, já budu král... a co budeš ty?" Scar: "Hloupej trouba." Simba: "Hi, hi, ty jsi divnej." Scar: "Ani nevíš jak."


Pumbaa: "Nažral jsem se jako prase." Simba: "Pumbo, ale ty jsi prase."

Zobrazit všechny hlášky (6)

Související články

Pohádkový svět: Tunelování je práce veselá!
Je to možná k nevíře, ale tunelování je práce veselá. Zvláště u surikat platí, že jejich život je samý tunel!
Celý článek
Originál vs Dabing: Lví král - Hakuna Matata (2.díl)
Jestli se ještě trošku trápíte, tak si dejte další sadu jazykových mutací písničky Hakuna Matata. Timon, Pumba a Simba to zaručeně doporučují!
Celý článek
Originál vs Dabing: Lví král - Hakuna Matata (1.díl)
Hakuna Matata, znamená netrap se. Zkrátka, vše co tě trápí, rychle za hlavu dej! Hakuna Matata, tím se řídí Timon a Pumba a teď to naučí i Simbu. A to dokonce v jedenácti jazycích.
Celý článek
TOPlist