Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Malá mořská víla

Fandím

12 fanoušků

474.místo

Česká filmová pohádka byla natočena roku 1976.

 

Malá mořská víla zachrání princi

Malá mořská víla zachrání princi

 

Děj pohádky Malá mořská víla

Hluboko pod hladinou moře se nachází sídlo Mořského krále. Ten má šest dcer. Jeho nejoblíbenější je Malá mořská víla, která má krásný hlas a ráda zpívá. Je velmi zvídává a často naslouchá příběhům o světě nad hladinou, o zemi a slunci, o stromech a ptácích a o samotných lidech.

Každá dcera Mořského krále má o svých narozeninách možnost vyplout z mořského dna na kamenné útesy a vidět plující lodě s lidmi na palubě. Malá mořská víla tak v dáli zahlédne prince Jižní říše se svoji posádkou, ale loď ztroskotá. Víla prince zachrání, ale když se princ probudí na pobřeží, je už dávno pryč. Princ nad sebou uvidí jinou tvář – dívku, která zrovna projížděla kolem na koni a přiběhla mu pomoci.

 

Malá mořská víla vymění svůj hlas za možnost chodit po zemi jako lidé

Malá mořská víla vymění svůj hlas za možnost chodit po zemi jako lidé

 

Mořský král svoji dcerku varuje, aby se k lidem nepřibližovala, víla se však rozhodne po svém. Běží za čarodějnicí, aby jí pomohla dostat se k princovi. Čarodějnice uvaří nápoj, aby se víla mohla dotýkat země, aniž by se rozplynula. A pokud princovu lásku nezíská, rozplyne se v mořskou pěnu. Za lektvar žádá čarodějnice její hlas. A i když není návratu zpět do moře, Malá mořská víla pro svoji lásku nápoj vypije a probouzí se na pobřeží bez svého krásného hlasu.

Princ ji najde a odvede k sobě na zámek. Malá mořská víla často chodí k moři a omlouvá se svému tatínkovi, prosí ho, aby rybáři měli sítě plné ryb, aby se lodě vracely do přístavu. A opravdu se tak stane. Princ má vílu rád, ale stále myslí na dívku, která ho podle něj zachránila.

 

Princ má v hlavě dívku, o které si myslí, že ho zachránila

Princ má v hlavě dívku, o které si myslí, že ho zachránila

 

Princ s Malou mořskou vílou a celou výpravou pluje ke králi Sargasového moře. Zde se setkává s dívkou, dcerou krále, která ho našla tehdy na pobřeží.

Okamžitě se do ní zamiluje. Malá mořská víla žádá od svého otce pomoc, aby princ na princeznu zapomněl. Z moře vyplave dýka.

Loď se vrací domů a Malá mořská víla přichází s dýkou ke spícímu princi a princezně. Když ale uvidí jejich vzájemnou lásku, nedokáže zabít ho ani ji a prince políbí. Malá mořská víla se rozplyne a na moři začnou kvést květy, které zastaví loď a zachrání před nebezpečnými skalami.

 

Vodní svět truchlí nad ztrátou jedné z víl

Vodní svět truchlí nad ztrátou jedné z víl


Videa k pohádce Malá mořská víla (3)


Malá mořská víla - Dvakrát měř, jednou řež

Opět je tu po roce "Den otců". Jakým dárkem překvapí mořské víly svého otce krále Tritona?


Malá mořská víla - Dvojčata

Král Triton dnes večer povede ceremonii na počest narození dvojčátek svých přátel. Mezitím si vezme Ariel dvojčátka na starost.


Malá mořská víla (celá pohádka)

Pohádka o tragické lásce mořské bytosti k pozemskému princi, pro nějž obětuje to nejcennější, co má - svůj hlas a život.

Zobrazit všechna videa (3)

Písničky k pohádce Malá mořská víla (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist