Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Malá mořská víla

Fandím

90 fanoušků

114.místo

Malá mořská víla je další animovaná pohádka z roku 1989 z dílny Walta Disneyho. Příběh dívky, která má místo nohou ploutev zná téměř každý. Hlavní hrdinka touží proniknout do světa lidí, což se jí pomocí čar a kouzel splní. Dokáže ale překonat všechny nástrahy a intriky, které na ni nastraží zlá čarodějnice?...

 

Ariel toužila poznat svět lidí

Ariel toužila poznat svět lidí

 

 

Děj pohádky Malá mořská víla

Víla Ariel je nejmladší a nejmilovanější dcera krále Tritona. Triton vládne podvodnímu světu, kde žije s celou svojí rodinou. Ariel však i přes otcův zákaz často vyplouvá nad hladinu moře. Její zálibou je totiž sběr různých věcí, které nachází ve vracích lodí, které jsou pod hladinou. Má již celou sbírku.

Právě kvůli jedné takové výpravě se svým malým přítelem rybkou Šupinkou zmeškala své vystoupení před otcem. Král Triton se na Ariel velmi zlobil, neměl pro její zájem o lidi pochopení. Král se rozhodl, že jeho dceru bude hlídat jeho oddaný a spolehlivý pomocník krab Sebastian. Sebastian z toho nebyl nadšený, ale králův rozkaz poslechl. Jenomže uhlídat mladou a zvídavou dívku byl nelehký úkol.

 

Ariel sbírala lidské předměty ze dna moře

Ariel sbírala lidské předměty ze dna moře

 

Ariel ve své tajné jeskyni, kde ukrývala všechny lidské předměty, škvírou uviděla na hladině cosi neznámého. Ihned se tedy vydala na hladinu, kde se plavila loď prince Erika. Ariel se princ velice líbil, nikoho tak krásného dosud neviděla. Princova loď ale vjela do bouřky a celá loď se potopila. Ariel ale prince zachránila a doplula s ním až na břeh. Princ probírající se z mrákot Ariel spatřil jen na okamžik, ale její hlas mu utkvěl v paměti.

Ariel se do prince bláznivě zamilovala, čehož si všiml i král. Zavolal k sobě Sebastina, který ale neuměl lhát, proto vše královi nakonec řekl. Král se tak rozzlobil a v zuřivosti rozbil celou Arielinu sbírku. Nešťastnou Ariel ovšem zlákali Uršuliny pomocníci. Uršula byla totiž zlá čarodějnice, která se chtěla zbavit krále Tritona a vládnou celému oceánu.

 

Uršula slíbila zamilované dívce nohy úplatou za její duši

Uršula slíbila zamilované dívce nohy výměnou za její duši

 

Mořská víla zamilovaná do člověka byla pro Uršulu skvělá návnada. Sebastian s Šupinkou Ariel varovali, ale ta je neposlouchala. Uršula jí slíbila nohy, ale ne zadarmo. Na oplátku chtěla její hlas. Ariel ovšem měla lidské nohy jen po dobu 3 dnů. Když ji princ do té doby do západu slunce nepolíbí, propadne Ariel Uršule.

Zamilovaná Ariel souhlasila a Uršula tedy udělala to, co si umluvily. Ariel se dostala na břeh, kde potkala prince Erika. Ten ji ale nepoznal, protože nemohla mluvit. Princ hledal dívku, která ho zachránila, ale jediné, co mu po ní zůstalo v paměti byl její hlas. Zato princův pes hned Ariel poznal. Princ vzal němou dívku do svého zámku, kde se jí ihned ujali.

Považovali ji totiž za princeznu, která ztroskotala. Princi se Ariel také líbila a přestal dokonce toužit po dívce, která ho zachránila. Už by ji skoro políbil, ale to nemohla Uršula dopustit. Sama se tedy proměnila v dívku a s Arieliným hlasem se vydávala za dívku, která prince zachránila.

 

Ariel měla nohy pouze na krátkou dobu

Ariel měla nohy pouze na krátkou dobu

 

Princ se s ní chtěl na druhý den oženit. Když Ariel zjistila, kdo ve skutečnosti dívka je, snažila se společně se svými přáteli svatbu překazit. Svatbu sice překazili, dokonce strhli také Uršulinu mušli z krku, kde byl ukryt Arielin hlas, který se jí vrátil, ale bylo již pozdě. Princ poznal, že Ariel je dívka, která ho zachránila, ale teď už patřila Uršule.

O celé věci informoval Sebastian krále Tritona, který se Uršule nabídl místo své dcery. S tím Uršula počítala a chopila se tak Tritonova trojzubce a chtěla se stát vládkyní moří. Princ Erik už ale nechtěl Ariel podruhé ztratit, proto se vrhl na loď, která probodla Uršulu.

Král Triton znovu získal svoji moc a navíc dal své dceři nohy. Pochopil, že prince opravdu miluje a nechtěl, aby byla nešťastná. Ariel se konečně mohla stát ženou svého milovaného prince.

 

Ariel nakonec svého vytouženého prince dostala

Ariel nakonec svého vytouženého prince dostala

 

Malá mořská víla II: Návrat do moře

Ve druhém díle se princezně Ariel a Erikovi  narodila dcera Melody. Protože jí začala ohrožovat zlá Morgana, sestra čarodějnice Uršuly, museli rodiče před Melody tajit její původ mořské panny. Melody ale od narození toužila po vodní říši a přála si žít jako mořská panna.

Proto se rozhodla pro nebezpečnou a odvážnou cestu - vrátit se do moře a překazit Morganiny spiklenecké plány. Když se o tom dozvěděli rodiče, musela se princezna Ariel spojit se svými dávnými přáteli Sebastianem a Šupinkou, aby zachránila svou dceru a vrátila radost do podvodní říše.


Videa k pohádce Malá mořská víla (12)


Malá mořská víla - Hrdinové

Hrdina Apollo se vrací domů. Je třeba pro něj vymyslet velkolepé uvítání.


Malá mořská víla - O rošťákovi

V moři dojde k úniku velkého zločinného raka Darebáka. Všichni musí být na pozoru!


Malá mořská víla - Vzkaz v láhvi

Ariel se svými kamarády Sebastianem a Flonderem najdou vzkaz v láhvi. Co na něm stojí?

Zobrazit všechna videa (12)

Tapety (2)


Zobrazit všechny tapety (2)

Omalovánky (7)


Zobrazit všechny omalovánky (7)

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist