Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

My holky z městečka

Fandím

40 fanoušků

255.místo

My holky z městečka je seriál z roku 1986 režisérky Vlasty Janečkové o trojici holek, kterým už vadilo, jak je dospělí neberou vážně. Hlavní hrdinky na svá trápení vymýšlí poněkud zvláštní a podivuhodné náplasti, které obvykle celou situaci zkomplikují.

 

Hlavní postavy seriálu My holky z městečka

Hlavní postavy seriálu My holky z městečka


 

Děj seriálu My holky z městečka

Jarka, Renda a Lucka jsou tři pubertální kamarádky z malého moravského městečka. Holky mají  rády muziku a písničky. Každá z nich hraje na nějaký hudební nástroj, a tak se rozhodnou založit hudební skupinu. Housle, akordeon a kytara tak zazní v podání tohoto holčičího tria a docela jim to jde. Jenomže této hudbě něco chybí – basa.

Pokouší se nalézt basistku, kterou sice nenajdou, ale povede se jim přemluvit kamaráda Jožina, aby se převlékl za děvče a vystupoval s nimi v jejich „dívčí“ kapele. V jednom z dílů holky přemýšlely, kde budou cvičit. U Lucky to podle Rendy nešlo, protože její rodina byla až moc veselá a když trénovaly, tak se k nim všichni přidali.

 

Lucčina rodila byla velice veselá

Lucčina rodila byla velice veselá


U Rendy se zas učil její bratr, kterému jejich falešné fidlání nebylo příliš po chuti. Kromě toho si holky usmyslely sledovat Jarčinu starší sestru Broňu, která právě chodila do tanečních. Myslely si, že tajně chodí s nějakým klukem, ale sledováním nic nezjistily. Jarka s tatínkem se měly vydat na chalupu, proto Jarka pozvala i své kamarádky Lucku a Rendu.

Holky chtěly přespat ve stanu pod hradem. Při stavění stanu ale potkaly kluky. Bylo jim jasné, že je v noci přijdou strašit, a tak se připravily. V noci se opravdu někdo plížil ke stanu, a tak Renda nelenila a polila tajemného návštěvníka vodou. Jaké to ale bylo překvapení, když místo kluků stál před stanem mokrý tatínek Jarky. Přišel holky zkontrolovat a zjistit, jestli se nebojí. Vtipný seriál je také plný moravských lidových písniček.

 

Celým seriálem zaznívá řada písniček

Celým seriálem zaznívá řada písniček

 

Kde se seriál My holky z městečka natáčel?

Městečko, ze kterého byly holky, si zahrál jihomoravský Mikulov. Natáčelo se také v Brně, kde studoval medicínu Rendin bratr Václav. Kromě toho se v 7. díle, ve kterém se odehrává honička kradeného mercedesu s policií, objeví ještě několik jihomoravských vesnic - kupříkladu Perná, kterou byste našli na Pálavě.

 

Epizody

1. Kluci to mají lepší

2. Jarka má starosti

3. Bajo trio

4. Holky na výletě

5. Zloděj

6. Falešná basistka

7. Rendzin velký den

8. Co s Broňou

9. Svatba


Videa k pohádce My holky z městečka (8)


My holky z městečka - Svatba

Seriál je zakončen velkou svatbou, ale i ta nakonec nevyjde podle plánu jak by si děvčata představovala.


My holky z Městečka - Falešná basistka

Holčičí kapela našich třech hrdinek dostane trhlinu. Dostane se k nim totiž falešná basistka s kterou jsou jen problémy.


My holky z městečka - Co s Broňou

V předposledním díle se podaří holkám odhalit záhadu, kam se ztrácela Jarčina sestra Broňa. Chystá se i svatba Rendina bratra Vašinky.

Zobrazit všechna videa (8)

Písničky k pohádce My holky z městečka (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist