Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Návštěvníci

Fandím

83 fanoušků

123.místo

V roce 1983 natočil režisér Jindřich Polák seriál Návštěvníci. V roce 2484 hrozí konec světa, a tak se skupina lidí vydává do minulosti, aby nebezpečí odvrátila.

 

Hlavní hrdinové seriálu Návštěvníci- Emil, Káťa, Jan a Michal

Hlavní  hrdinové seriálu Návštěvníci- Emil, Káťa, Jan a Michal


Děj seriálu Návštěvníci

V roce 2484 žijí lidé ve světě míru, lásky a bez válek. Lidstvo je ze svého poklidného života vyrušeno náhlým poplachem. CML, Centrální Mozek Lidstva, hlavní superpočítač, který dohlíží na dění na Zemi totiž hlásí nebezpečí. V blízkosti planety Země má totiž proletět kometa, která má Zemi vychýlit z dráhy a tím se stane velká část Země neobyvatelnou.

Jako nejnadějnější projekt na záchranu lidstva před katastrofou je vybrán a realizován ten, který předloží akademik Filip, vášnivý obdivovatel a životopisec Adama Bernaua. Jedná se o cestu časem zpět do konce 20. století, protože právě v této době Adam Bernau žil. Byl to geniální matematik na přelomu 20. a 21. století. Bernau se totiž ve svých vzpomínkách zmiňoval o sešitu, který ale později shořel při požáru jeho domu.

 

V roce 1984 byl Adam ještě dítě

V roce 1984 byl Adam ještě dítě

 

V době svého dětství si zapsal do sešitu několik poznámek a výpočtů, které mají skrývat velké tajemství. Díky těmto výpočtům by mohly být snadno přesunuty v prostoru „celé kontinenty, ba i světy“. Protože ve 25. století již pro lidstvo není problém cestovat v čase nazpět, je akademik Filip doplněn o tři další experty vybrané Centrálním Mozkem Lidstva (CML) a tato skupina je pod názvem expedice Adam 84 vyslána do roku 1984.

Cestování v čase je sice zakázáno, ale vzhledem k situaci je povolena výjimka. Přestrojeni za skupinu geometrů vyměřujících dálnici mají těsně před osudným požárem sešit s rovnicemi zachránit a přivézt zpět do budoucnosti. Blesková akce se však nezdaří, a tak jsou členové expedice nuceni strávit nějaký čas v rodném městečku Adama Bernaua, Kamenici roku 1984.

V městečku zažijí členové expedice různé situace, které ze své planety už neznají a jejich zmatkování dává celému seriálu komický nádech. Výsledkem expedice je přivezení značného množství exponátů a také dědy Drchlíka, který zjistí, že CML byl instalován nakřivo a poskytoval nesprávné předpovědi.

Epizody

 1. Země roku 2484
 2. Výprava do minula
 3. Návštěvníci přicházejí
 4. Akce: sešit 1
 5. Hlavně nenápadně
 6. Tajemství velkého učitele
 7. Půlnoční kolotoč
 8. Génius v hladomorně
 9. Sólo pro Návštěvníky
 10. Stav nouze
 11. Stane se zítra
 12. Peníze z minula
 13. Prozrazení
 14. Po nás potopa
 15. Návrat do budoucnosti
Videa k pohádce Návštěvníci (7)


Návštěvníci - Peníze z hvězd (12.díl)

Pod tlakem okolností návštěvníci odhalí svou identitu před dědou Drchlíkem. Ten je ale hlavně udiven z bankovek a novin, které přišli z budoucnosti. ...


Návštěvníci - Stane se zítra (11.díl)

Návštěvníci kontaktují domovinu kvůli žádosti o peníze. Ty si vyvaři z rybníka, který je vypuštěn a zavaří tak dědovi Drchlíkovi, který je obviněn. ...


Návštěvníci - Stav nouze (10.díl)

Návštěvníkům se nedaří posunout se v úkolu dále a navíc se sejde strašně moc věcí, které je na okamžik přibrzdí v pátrání.

Zobrazit všechna videa (7)

Písničky k pohádce Návštěvníci (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (4)


„Toto zde je telefon! Mluvítko, naslouchátko, nádherná věcička. Tím v roce 1984 komunikovali. Mnohdy i na dálku...!”


"Na zábavu musíme jít. Začínáme už beztak být podezřelí - Karas mi volal a byl zavřený ve skříni.”


„Zakrtkovat!”

Zobrazit všechny hlášky (4)

TOPlist