Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O bojácném Floriánkovi

Fandím

20 fanoušků

379.místo

Filmová hudební pohádka byla natočena v roce 1999. Režie se ujal František Filip.

 

Florián byl velký strašpytel

Florián byl velký strašpytel


Děj pohádky O bojácném Floriánkovi

Hrnčířka Barbora má jednoho syna. Má s ním však velké trápení – je to takový strašpytel, že se mu směje celá vesnice. Jen jedinému člověku není Florián k smíchu. Je to Rozálka, která má Floriánka ráda. Její otec však o takovém strašpytli nechce ani slyšet. Rozálka má ale plán. V jejich hostinci straší a její otec nechal vyhlásit, že ten, kdo hospodu zbaví strašidel, dostane Rozálku za ženu. Rozálka doufá, že to pro ni Floriánek udělá.

Ten se ale tolik bojí, že to ani pro svoji milovanou dívku neudělá. Rozálka se na něj rozzlobí a řekne mu, že si ráda vezme toho, kdo strašidla vyžene a že mají všichni pravdu o tom, že je Florián strašpytel. Florián je zklamaný z nešťastné lásky, proto se chce utopit a skočí do rybníka. V rybníce se potká s vodníkem. Florián však pod vodou mluví a nakonec vyjde najevo, že je synem vodníka, který kdysi prožil lásku s Barborou, jeho matkou.

 

Vodník zjistil, že má syna

Vodník zjistil, že má syna

 

Florián řekl vodníkovi o svém trápení s láskou a ten mu dal kouzelný škapulíř s bylinkami, které ho ochrání před strašidly. Florián se proto vydal do hostince, kde se opravdu o půlnoci objevila strašidla. V hostinci ale nebyl sám, byl tu ještě syn starosty, který se před všemi vytahoval a říkal o sobě, že se ničeho nebojí. Když ale viděl strašidla, schoval se do sudu.

Florián se také zpočátku strašidel bál, ale pak si vzpomněl na škapulíř a strašidlům dal co proto. Najednou se strašidla změnila v anděly. Oba děkovali Floriánovi, že je vysvobodil a za odměnu mu dali poklad, který za svého života nepoctivě nashromáždili. Florián poděkoval a za chvíli usnul. Ve chvíli, kdy spal mu zákeřný a nepoctivý starostův syn poklad ukradl.

 

Florián strašidla nakonec přemohl

Florián strašidla nakonec přemohl

 

Ráno našel hostinský v hospodě Floriána a Rozálka byla ráda, že kvůli ní nakonec přeci jen překonal svůj strach. Hostinský mu ale nevěřil. Ve stejnou chvíli přišel starosta se svým synem, který říkal, že to on přemohl strašidla a ukradl jim poklad. Do hospody se také přiřítila Floriánkova matka s vodníkem, který to popletl a místo kouzelného škapulíře mu dal svůj tabák. Rozálka si myslela, že Florián lže a nechtěla ho vidět.

Zanedlouho se měla konat svatba. Florián byl nešťastný, protože mu nikdo nevěřil. Andělé se už ale na tuto situaci nemohli dívat. Byli vysvobození, ale stejně neměli klid. Snesli se proto na zem a pověděli pravdu o tom, kdo je vysvobodil a kdo jim zmaloval hřbet do fialova. Florián sebral odvahu a dal co proto také starostovu synovi, který se jen chvástal, ale ve skutečnosti byl velký zbabělec. Rozálka byla šťastná, že už Florián nebyl strašpytel a byla ráda, že její ženich bude právě on.

 

Starosta a jeho syn byli pěkní šejdíři

Starosta a jeho syn byli pěkní šejdíři


Videa k pohádce O bojácném Floriánkovi (1)


O bojácném Floriánkovi (celá pohádka)

S pohádkou O bojácném Floriánkovi se dostaneme do Kvítečkova. Tady najdeme velice bojácného hrnčíře Floriána, který musí překonat svůj strach, aby si ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce O bojácném Floriánkovi (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist