Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O chytrém Honzovi aneb Jak se Honza stal králem

Fandím

37 fanoušků

272.místo

Parafráze lidové pohádky o Honzovi, kterému se líbilo povalovat se celé dny na peci, ale na konec přece jen s pomocí pohádkových bytostí zvítězil nad drakem, je humornou podívanou režiséra Ludvíka Ráže z roku 1985. Pohádka je plná hudby a pěkných písniček.

 

Honza se celý život válel na peci a jedl buchty

Honza se celý život válel na peci a jedl buchty

Děj pohádky O chytrém Honzovi aneb Jak se Honza stal králem

V jedné chaloupce žila maminka, tatínek a Honza, který se celý svůj život válel na peci. Jednou se tatínek v novinách dočetl, že drak Kvadrát chce, aby všichni králové poslali drakovi své dcery, aby si je mohl vzít za manželky. Honzův tatínek se přeci také jmenuje Král, proto pošle Honzu k drakovi, aby se za něj „provdal“. Honza se tedy vydá za drakem a cesta ho dovede do hospody, kde se seznámí se dvěma princi.

Princ Bajojo a Banene jsou bratři, ale pořád se nemohou na ničem dohodnout, protože jejich bratr Banejo je zaklet v žalud. Honza jim slíbí pomoc, když má být s drakem v příbuzenském stavu, tak proč by to pro něj neudělal. Princové slíbí Honzovi na oplátku svoji pomoc, až ji bude potřebovat a dají mu alespoň své koně.

Jde tedy dál a cestou narazí na perníkovou chaloupku, kde bydlí vodník Pepa. Vodník si Honzovi stěžuje na draka, který jeho chaloupce přičaroval kuří nožky a vodník musí každý den tahat chaloupku na své místo. Honza mu slíbí pomoc a prozatím mu dá své koně, aby chaloupku nemusel tahat sám. Jde dál a v Začarovaném lese narazí na Ježikůži, která tu straší. Honza se od ní dozví, že je ve skutečnosti začarovaná princezna Kardanka, kterou zaklel drak Kvadrát.

 

Honza se utkal s drakem v souboji a draka porazil

Honza se utkal s drakem v souboji a draka porazil

 

Honza slíbí Ježikůži pomoc a ona mu na oplátku slíbí svoji pomoc a dá mu své motorové koště. Konečně dojde Honza do cíle, kde najde čtyři princezny – čtyři drakovy manželky – Zubejdu, Obejdu, Treperendu a Brebendu. Honza řekne drakovi, proč přišel a chce draka vidět, což ale neměl dělat. Kdo pohlédne na draka, tak zkamení, což se také Honzovi stalo.

Jedna z princezen – Obejda - se ale do Honzy zamilovala a pomocí kouzelné knihy mu vrátila svoji podobu. Princezna navíc přemluví Honzu, aby se utkal s drakem. Přesvědčila i draka, aby se s Honzou utkal. Drak tedy vyzval mladíka k souboji ve vzduchu, ve vodě a na souši. Když Honza vyhraje, tak mu splní přání, když ale ne, tak zemře. Aby to bylo spravedlivé, tak si může Honza vzít někoho na pomoc. V souboji ve vzduchu pomůže Honzovi Ježikůže, která mu půjčí svůj raketový vysavač, díky kterému Honza vyhraje.

Drak mu tedy splní přání. Honza chce, aby Ježikůže byla znovu princezna Kardanka. Ve druhém souboji se mají utkat ve vodě, kde Honzovi pomůže vodník Pepa. Honza si pak přeje, aby chaloupka neměla kuří nožky. Vodník Pepa se navíc zalíbí jedné z princezen, která by si ho ráda vzala. V posledním souboji se utkají v automobilových závodech, v nichž za pomoci princů Bajojo a Banene Honza vyhraje a Kvadrát pukne vzteky a hanbou z proher.

Princezny jsou konečně volné a navíc se zalíbí princům. Nakonec také přichází Kardanka, která by si ráda vzala Honzu za muže, ale ten už má princeznu Obejdu. Honza si ale vzpomene na zakletého Baneja, kterého mohla vysvobodit jedině Kardanka. Tak i Kardanka dostala svého ženicha.


Videa k pohádce O chytrém Honzovi aneb Jak se Honza stal králem (1)


O chytrém Honzovi aneb Jak se Honza stal králem

O chytrém Honzovi aneb Jak se Honza stal králem je česká hudební pohádka, která vypráví o Honzovi, který přemůže draka.

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce O chytrém Honzovi aneb Jak se Honza stal králem (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist