Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O houbovém Kubovi a princi Jakubovi

Fandím

17 fanoušků

408.místo

Filmovou pohádku natočil v roce 1986 režisér Vladimír Karlík. Pohádka nám ukáže, jak to chodí v království, kde chce král do penze a princi se nechce vládnout.

 

Princ Jakub se měl ujmout vlády místo otce

Princ Jakub se měl ujmout vlády místo otce

 

Děj pohádky O houbovém Kubovi a princi Jakubovi

V jednom království žije král Jakub XII., který by se už tuze rád odebral do penze a věnoval se svému oblíbenému houbaření. Syna má, což o to, ale jeho syn je lenoch a povaleč. Král si neví rady až do té doby, kdy se mu v lese u královské chalupy zjeví houbový Kuba, který králi slíbí pomoc, ale pod podmínkou, že král udělá vše, co mu houbový Kuba řekne.

Král tedy souhlasí. Svému synovi princi Jakubovi pošle dopis, ve kterém mu říká, že přes léto zůstává na chalupě a ať se zatím místo něj ujme vlády. Houbový Kuba přikáže jednomu z kouzelných skřítků, aby princi splnil 3 přání. Přání mu ale splní jen tehdy, když si dá princ na hlavu korunu.

Princ se mezitím na zámku dozvídá, že se má ujmout vlády a je z toho zděšený. Vše říká své chůvě Kordule a služebné Nanynce. Princ si tedy na hlavu nasadí korunu a v tu chvíli se objeví chlapík, který princi vyplní první přání. Princ si přeje pohodlnější trůn, a tak se na místě trůnu objeví pohodlné kanape.

 

Jakubovi se zjevoval stařík, který mu splnil 3 přání

Jakubovi se zjevoval stařík, který mu splnil 3 přání

 

Král v lese zuří nad princovým bláznovstvím a na radu Kuby pozve na zámek princezny. Chce totiž prince oženit. Když se to princ dozvídá, uvažuje, jak se z toho vyvléct. Princ má nápad, bude si přát draka. Nanynka ho ale varuje, přece nemůže nechat princezny sežrat od draka. Jakub si tedy přeje draka, který by jedl bramboráky, ty totiž umí Nanynka na jedničku. Jak si princ přál, tak se stalo.

V království se objevil drak, kterého musel princ krmit bramboráky. Princezny sice vypudil, ale brzy došly brambory, a tak princ žádal draka, aby se vrátil domů. Za jeho pomoc mu ale nabídl vše, co si drak bude přát. Drak si ale přál Nanynku. Princ mu ji ale nechtěl dát, protože zjistil, že má Nanynku rád.

Drak tedy nakonec Nanynku nechtěl, protože byl dobrák. Na oplátku mu princ s Nanynkou pomohli zasázet brambory a mohla se konat svatba. A princovo poslední přání? Přál si, aby za královskou chalupou rostly houby větší než kola u trakaře.


Videa k pohádce O houbovém Kubovi a princi Jakubovi (1)


O houbovém Kubovi a princi Jakubovi (celá pohádka)

Král Jakub XII. by rád předal vladaření svému synovi, aby se mohl věnovat jen houbaření. Jenže jeho syn Jakub je takový nesamostatný nekňuba. A tak ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce O houbovém Kubovi a princi Jakubovi (1)


Zobrazit všechny písničky (1)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist