Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O Janovi a jeho podivuhodnem příteli

Fandím

46 fanoušků

213.místo

Filmová pohádka O Janovi a jeho podivuhodném příteli pochází z roku 1990 a vznikla v českoněmecké spolupráci. Do režijního křesla tentokrát usedl pan Ludvík Ráža, který do příběhu obsadil i spoustu známých herců. Těšit se tak můžeme na Josefa Kemra, Pavla Zedníčka, Dádu Patrasovou, nebo Kateřinu Brožovou.

 

láska

Jan a jeho milovaná Agnes.

 

Děj pohádky O Janovi a jeho podivuhodném příteli

Nádherný příběh podle předlohy H. Ch. Andersena zavede všechny malé i velké diváky do jednoho horského stavení, kde žije hlavní hrdina pohádky, mladý Jan. Hnedle na začátku ale budeme svědky velkého neštěstí, protože mu zemře jeho drahý tatínek. Na smrtelné posteli ale otec ještě stihne vyprávět Janovi dávnou historii o jeho narození, tajemném muži v černém plášti a především kouzleném medailonku….

Jenomže hoch to nebude mít po tatínkově smrti vůbec jednoduché. Z jejich skromného, ale milovaného domova bude muset odejít a zkusit najít své štěstí v dalekém nehostinném světě…. Jan se tedy protlouká krajinou a zažívá spoustu neuvěřitelných situací.

A jednoho dne se mu stane ta nejzajímavější událost. Setká se totiž s podivuhodným mužem, tajemným přítelem. Stařík mu povypráví příběh o krásné princezně Agnes, divném prokletí a zlém kouzelníku Magnusovi.

 

kamenná socha.

I takhle mohou dopadnout ti, kteří se postaví proti Magnusovi...

 

Oba dva pak putují dalekou cestou, na jejímž konci by měl Jan konečně dojít svému štěstí. Jenomže výprava to nebude vůbec jednoduchá! Země je krutá a černokněžník Magnus má připravených spoustu těžkých zkoušek….

Co myslíte vy, dokáže se Jan porvat se všemi nástrahami, které ho čekají a vybojovat si svou lásku? Pokud chcete vědět, jak to celé dopadne, určitě se podívejte na pohádku O Janovi a jeho podivuhodném příteli až do samotného konce.


Videa k pohádce O Janovi a jeho podivuhodnem příteli (1)


O Janovi a jeho podivuhodném příteli

O Janovi a jeho podivuhodnem pŕíteli je česko-německá pohádka z roku 1990. Pohádka vypráví o Janovi, který vysvobodí zakletou princeznu. Při ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce O Janovi a jeho podivuhodnem příteli (0)


Přidej písničku

Obrázky (0)


Přidej obrázek

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Vaše názory

Sdělte svůj názor na pohádku O Janovi a jeho podivuhodnem příteli ostatním
  • 09.11. | 06:51 Bianka75

    Kde se da tato pohadka stahnout?
TOPlist