Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O loupežníku Olbramovi

Fandím

11 fanoušků

490.místo

Československou pohádku O loupežníku Olbramovi natočil v roce 1985 Vladimír Karlík.

 

Olbram bohatým kradla a chudým dával

Olbram bohatým kradla a chudým dával


Děj pohádky O loupežníku

Král Měsíček I. Kraluje velmi chudému království. Má jedinou dceru princeznu Hvězdičku, kterou chce proto provdat za bohatého ženicha. Jenomže každého ženicha, který přišel na zámek, okradl zlý loupežník Olbram. Hvězdička se proto s věrným sluhou Kvítkem vydala Olbramovi vynadat.

Když se s ním ale osobně setkala, zjistila, že je zcela jiný, než si představovala. Byl to celkem pohledný mladík, který se za Olbrama jen vydával. Vždy si přidělal vousy a nasadil klobouk a v tu ránu byl Olbram, když je sundal, byl z něj Jakub – myslivcův syn. Jakub řekl princezně, že její otec Měsíček I. je jen král na baterky, když dopustil, aby jeho království zchudlo. Princezna byla jeho drzostí uražena a raději odešla.
 
Olbram bylo jen maskování pro Jakuba - syna myslivce
Olbram bylo jen maskování pro Jakuba - syna myslivce

Netrvalo to dlouho a u princezny se objevil Jakub s návrhem, že jí pomůže. Domluvili se tedy, že její otec jako najde Olbramův poklad a problém s penězi bude vyřešen. Král byl ale u krádeže nachytán a hrozil králi, že vše prozradí. Král ale sliboval hory doly, jen aby se to nikdo nedozvěděl. Olbram tedy souhlasil, výměnou za to chtěl, aby se mohl ucházet o princezninu ruku.

Když se to princezna dozvěděla, byla rozzlobená, že ji Olbram oklamal a jejího otce tak vyděsil, vymyslela proto lest a úkoly pro své nápadníky. Olbram je na rozdíl od druhého nápadníka zvládl. Když se ale podívala do jeho kapes, měl v nich vousy, proto ho nechala princezna uvěznit. Jakub se ale z vězení snadno dostal a přišel za princeznou, která se o uvězněného Jakuba strachovala.
Byla ale rozzlobená, že jí lhal. Jakub jí vysvětlil, že to udělal proto, aby se mohl ucházet o její ruku. Nakonec se tedy konala svatba Hvězdičky a Jakuba, který loupežnické řemeslo pověsil na hřebík.


Videa k pohádce O loupežníku Olbramovi (0)


Přidej video

Písničky k pohádce O loupežníku Olbramovi (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (1)


"Ne, ne, ne. Loupežníka do královské rodiny, ani za nic."

Zobrazit všechny hlášky (1)

TOPlist