Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O Šípkové Růžence

Fandím

30 fanoušků

311.místo

Pohádku O Šípkové Růžence natočil v roce 2006 Zdeněk Zelenka.

 

Král Jan toužil po královně, která by mu porodila potomka

Král Jan toužil po královně, která by mu porodila potomka


Děj pohádky O Šípkové Růžence


Král Jan byl dobrý a spravedlivý král, který se toužil oženit. Rozhodl se proto uspořádat bál, kde si chtěl vybrat královnu. V předvečer bálu se mu zjevila víla Isabela, která si ho chtěla vzít. Toužila po moci a vládě.
Na plese se kromě Isabely objevily i ostatní víly a nejmladší víla Felicie, která králi padla do oka. Král chtěl totiž ženu jemnou a s laskavým srdcem, což byla právě Felicie. Král si tedy vybral ji, což Isabelu rozzuřilo a slíbila novomanželům pomstu. Netrvalo to dlouho a králi s královnou se narodila dcera, které dali jméno Růženka. Každá z víl jí přála krásný život až na Isabelu, která vyřkla kletbu.

 

Víly zůstaly bydlet s Felicií na zámku

Víly zůstaly bydlet s Felicií na zámku


V den 16 narozenin se Růženka píchne o trn růže a navěky zemře. Král nemeškal a ihned nechal všechny růže ze zámku odstranit. Růženka rostla jako z vody a blížil se den jejích 16. narozenin. Král ji chtěl provdat, aby ji tak ochránil. Princezna ale měla ráda zahradníka Janka, který se do Růženky také zamiloval. Král ale nechtěl svoji jedinou dceru dát obyčejnému zahradníkovi, tak Janka vyhnal.
Růženku pak schoval do věže, kde měla být uchráněna před kletbou. Ve věži se ale objevila Isabela, která položila na stůl růži. Růženka nikdy takovou květinu neviděla, proto ji vzala do ruky, ale píchla se o trn. V tu chvíli usnula hlubokým spánkem a s ní i celý zámek. Všechny zdi a vchody pak obepnuly růžové keře.

 

Růženka byla vskutku velmi krásná

Růženka byla vskutku velmi krásná


Janek se dozvěděl o tom, co se stalo v hospodě. Zde byl i princ Matyáš, společně pak šli princeznu zachránit. Matyáš políbil Růženku, ale nevzbudila se. Když ji políbil Janek, princezna procitla. Zachránil ji totiž polibek z čisté lásky. Růženka si ale myslela, že to byl Matyášův polibek, proto Janka odmítla. Růženka si tedy má vzít Matyáše, což je ale jen obyčejný podvodník.
Janek ho odhalil, proto se Matyáš chce Janka zbavit. Janek o tom poví Růžence, která mu ale nevěří, proto chce Janek raději odejít. Jedné z víl to ale přeci jen nedá a Matyáše sleduje, jak píše svému otce a zjistí, že Matyáš je podvodník a syn loupežníka a jde mu jen o moc a majetek.

 

Král se o svou jedinou dceru velmi bál

Král se o svou jedinou dceru velmi bál


Růženka si dopis přečte a nechce si ho vzít za muže. O tom, co s tetou zjistily, řekne králi a řekne mu, že si chce vzít za muže Janka, který ji opravdu osvobodil. Aby Matyáš potrestali, rozhodnou se ho oženit s Isabelou, která byla stejná jako on. Víly nakonec oba promění v krysy. Janek je pasován na rytíře, a proto se může oženit s Růženkou.


Videa k pohádce O Šípkové Růžence (1)


O Šípkové Růžence (celá pohádka)

Král by si rád našel nevěstu a tak uspořádá ples. Sjedou se dívky z celého okolí, ale také dvě víly, zlá Isabela a hodná Felicie. Král si vybere za ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce O Šípkové Růžence (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist