Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O velkém nosu

Fandím

15 fanoušků

429.místo

Pohádku O velkém nosu natočila v roce 19883 Vlasta Janečková.
 
Brandlík poví Brusince o princi Nosáči
Brandlík poví Brusince o princi Nosáči


Děj pohádky O velkém nosu

Malíř Brandlík přichází do chaloupky víly Brusinky, kde jí prozradí, že má namalovat obraz pro prince. Jeho matka ho chce oženit, proto má namalovat podobizny dívek. Jenomže princ má velký nos a jeho budoucí manželka by měla také velký nos. Brusinka vše vyslechne, a proto sní kouzelnou bobulku a naroste jí velký nos.
Dá také jednu bobulku malíři, která mu má splnit přání. Na oplátku chce, aby ji namaloval a ukázal princi. Na královském hradě ukázal princi Nosáči malíř Brandlík všechny obrazy. Jen jeden se vymykal – obraz princezny Liběny, která měla nos jako knoflíček. Královně se Liběna nelíbila, ale ihned ji padl do oka obraz víly Brusinky.

 

Královně se líbí obraz princezny Brusinky

Královně se líbí obraz princezny Brusinky


Proto na zámek pozve obě princezny. Brusinka se snažila získat prince, ale ten měl oči jen pro Liběnu. To se ale Brusince nelíbilo, proto proměnila Liběnu v růži. Princ dívku všude hledal a nakonec ji přeci jen našel, ale nemohl se k ní dostat. Vadil mu v tom jeho velký nos. Princ se na svůj nos rozhněval a v tu chvíli se stalo něco nečekaného. Princův velký nos zmizel a princ měl nos jako knoflíček. A co víla Brusinka? Ta byla potrestána a z víly se měla stát divoženkou a její velký nos jí zůstal.


Videa k pohádce O velkém nosu (1)


O velkém nosu (celá pohádka)

Pohádka O velkém nosu vypráví o princi, který má velký nos. V jeho království se totiž vznešenost pozná podle délky nosu. Náš velice "vznešený" princ ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce O velkém nosu (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (1)


"Pamatuj Brusinko, že víla má vonět jalovčím a tymiánem. A ty? Ty si na sebe vylila nějakou smradlavku nebo co."

Zobrazit všechny hlášky (1)

Související články

Pohádkoví herci: Lukáš Vaculík
Lukáš Vaculík je velice úspěšný filmový herec s tváří hodného chlapce. V pohádkovém světě je to spravedlivý panovník, který si zaslouží královské žezlo!
Celý článek
TOPlist