Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O zrzavé Andule

Fandím

17 fanoušků

402.místo

Pohádku O zrzavé Andule natočila v roce 1988 Vlasta Janečková.

 

Dobrosrdečná Andula pracuje jako služebná u nafoukané slečna Terezky

Dobrosrdečná Andula pracuje jako služebná u nafoukané slečna Terezky

 

Děj pohádky O zrzavé Andule

Andula je služebná v rodině pana lékárníka. Jeho dcera je rozmazlená, a proto o ni žádný ženich nestojí. Sama by si chtěla vzít za muže nejméně hraběte nebo barona. Ve své namyšlenosti si ani nevšimne, že o ni stojí zahradník Josífek. Ten jí nosí růže, na které se slečna Terezka ani nepodívá.

Jen Andula by také růže náležitě ocenila, protože ho už dlouhou dobu měla ráda. Se svým trápením se svěřila strýčkovi hastrmanovi a tetičce bludičce. Ti se rozhodli, že sirotkovi Andule pomohou a začali jednat. Přemluvili ohnivce, aby Terezku napravil. Ohnivec se tedy vypravil k lékárníkům a představil se jako baron. Když to uslyšela Terezka, nemeškala ani chvíli a ihned s ohnivcem odešla.

 

Andula v domácnosti zastala veškeré práce

Andula v domácnosti zastala veškeré práce

 

To byl ale šok, když na Terezku místo paláce čekaly jen holé zdi, musela ohnivci vařit a uklízet. Žádný z nápadníků se ji nevydal hledat, proto se do hledání pustila Andula. Zjistila, že ve zmizení Terezky mají prsty hastrman s bludičkou a netrvalo dlouho a Andula Terezku našla. Jenomže místo vděku ji Terezka vyhodila. Ohnivec se zlobil, že Terezka ještě nebyla zcela napravená, ale bylo mu líto nebohé Anduly, která si o sobě myslela, že je ošklivá, když má rusé vlasy.

Ohnivec jí řekl, že dívky s jejíma očima byly rusalky, které lákaly mladíky, proto ji proměnil v rusalku. Andula byla ale nešťastná, ale kouzlo nešlo vzít zpět. Zachránilo by ji jen vyznání lásky. Po jejím zmizení si Josífek uvědomil, že má Andulu rád a litoval toho, že jí nikdy neřekl, že se do ní zamiloval. To Andula jako neviditelná rusalka slyšela a získala zpět svoji podobu.

 


Videa k pohádce O zrzavé Andule (1)


O zrzavé Andule (celá pohádka)

Pohádka nám vypráví o hodné služebné Andule, která slouží v rodině pana lékárníka. Je to hodné děvče, které však musí snážet nálady velice namyšlené ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce O zrzavé Andule (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist