Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Pavouk se smaragdovýma očima

Fandím

22 fanoušků

365.místo

Filmovou pohádku o dvou sestrách, které se musí vypořádat se smrtí otce a se záchranou zakletého krále natočila v roce 1986 režisérka Věra Jordánová.

 

Anna s Klárou se mají moc rády

Anna s Klárou se mají moc rády

  

Děj pohádky Pavouk se smaragdovýma očima

Na hradě žila královna Anna se svoji mladší sestrou Klárkou. Jejich otec náhle zemřel, a tak se Anna musela ujmout vlády. Bála se těžkých rozhodnutí. Jediný s kým se o své starosti dělila, byl pavouk v její ložnici. Klárka se jí vyptávala, proč ho nevymete, ale Anna ho měla ráda. Jednou o půlnoci se jí zjevil krásný mladík, který jí začal s těžkými rozhodnutími v kralování pomáhat.

Její moudrá rozhodnutí se ale nelíbila rádcům. Mezi sebou se zmínili o galerii obrazů, což zaslechla Klára. Zajímalo ji, co to je, a tak se zeptala své starší sestry, která jí pověděla o otcově náhlé a podivné smrti. Jeho poslední slova zněla zapečetit galerii obrazů. Klára byla příliš zvědavá, a tak jednoho večera vešla do galerie obrazů, kde se jí zjevily ženy. Mohla se zeptat na cokoli, ale mohla si vybrat jen jednu.

 

 Noc co noc se Anně zjevoval neznámý muž

Noc co noc se Anně zjevoval neznámý muž

 

Ženy jí radily, ať nevybírá očima, ale srdcem. Klára byla ještě dítě, a tak si vybrala stejnou ženu, která radila kdysi jejímu otci. Nevěděla ale, že je to pavoučí královna. Poradila jí, ať naléhá na sestru, aby se své návštěvy zeptala, kdo doopravdy je. Klára poslechla a žádala svoji sestru, která jí to nakonec slíbila. Anna se o půlnoci své návštěvy zeptala, kdo je, ale to neměla dělat. Stačil ještě jeden den a král Jan by byl zachráněn.

Muž, který každou noc navštěvoval Annu, býval kdysi králem Janem, ale teď se z něj stal pavouk se smaragdovýma očima. Anna omdlela a od té doby byla jako šílená. Klára si uvědomila, co způsobila a vrátila se do galerie obrazů pro radu. Tentokrát ale nechtěla radit od stejné ženy. Jedna z žen jí poradila, že musí přestřihnout vlákno pavučiny královny, v něm je ukryt její život.

 

Klára si přála, aby její sestra byla šťastná

Klára si přála, aby její sestra byla šťastná

 

Klára se vydala do podivné místnosti a tam našla krále Jana v jeho pavoučí podobě. Ten jí poradil, kde královnina pavučina je a Klára ji přestřihla. V tu ránu se princ opět proměnil a Anna byla konečně šťastná a všichni žila šťastně až do smrti.


Videa k pohádce Pavouk se smaragdovýma očima (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Pavouk se smaragdovýma očima (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist