Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Perly a růže

Fandím

17 fanoušků

407.místo

Československou pohádku natočil v roce 1985 Miloš Bobek.

 

Král Viktor si našel novou královnu

Král Viktor si našel novou královnu


Děj pohádky Perly a růže

Král růžového království Viktor se znovu oženil a do svého zámku přivedl novou královnu. Královna měla dceru Hedviku a obě prahly po bohatství. Králova vlastní dcera Kateřina byla krásná, vlídná a laskavá. Měla také jeden dar. Když se smála a na tváři měla úsměv, vykouzlila vždy krásnou růži. Naopak když brečela, plakala perly.
Když to zjistila její nevlastní matka a sestra, neustále se snažily ubohou Kateřinu rozplakat, aby měly obě dostatek perel. Za krátkou dobu se konal ples sousedního krále, na který byly Kateřina a Hedvika pozvány. Hedvika se snažila Kateřinu co nejvíce trápit, aby měla dostatek perel na své šaty.

 

Její úsměv vykouzlil růži, její slzy byly perly

Její úsměv vykouzlil růži, její slzy byly perly


Na královském plese ale krále upoutala více Kateřina, která mu při setkání podala růži se slovy: „Tahle růže není na prodej, nedá se koupit, ta se musí darovat.“ Král se do princezny ihned zamiloval a chtěl si ji vzít. Na druhý den měla přijet ke králi, ale královna s Hedvikou ji zamknuly do vězení a Hedviku ustrojily do Kateřininých šatů.
Hedvika si v přestrojení za Kateřinu chtěla vzít prince. Kateřina se ale ze svého vězení dostala a v převleku za květinářku jde ke králi, který ji pozná díku tomu, že květinářka řekne přestrojené Hedvice, která od ní chce koupit růži: „Tahle růže není na prodej, nedá se koupit, ta se musí darovat.“


Videa k pohádce Perly a růže (1)


Perly a růže (celá pohádka)

Pohádkový příběh Perly a růže nás zavede do Růžového království, kde si právě místní král dovedl novou královnu. S královnou na zámek dorazí i její ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Perly a růže (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist