Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Pětka s hvězdičkou

Fandím

29 fanoušků

325.místo

Pětka s hvězdičkou je veselý příběh o pětici kluků, kteří se téměř vždy, chtě, nechtě, dostanou do nějakých potíží. Do vesnice, kde bydlí, přijíždí nový učitel, který ještě netuší, co s touhle povedenou pětkou zažije. Komediálně laděný příběh natočil v roce 1985 režisér Miroslav Balajka.

 

Hlavní hrdinové komedie Pětka s hvězdičkou

Hlavní hrdinové komedie Pětka s hvězdičkou

Děj filmové pohádky Pětka s hvězdičkou

Staňo Matička, Edison, Rosťa, Fero Ondráček a cikán Štefan Daniel, kterému nikdo neřekne jinak než Daňo, jsou nerozlučnou pětkou ze sedmé třídy základní školy v jihomoravských Čejkovicích. Díky svému dalekohledu mají perfektní přehled o dění ve vesnici a neunikne jim ani příjezd nového pana učitele Petra Mikeše. Kluci neváhají a ihned se vydají pana učitele přivítat a dokonce mu pomohou zařídit byt.

Do nového bytu mu také přivezou palmu, kterou měl údajně školník vyhodit a která zakrývala nahou sochu Thálie, která byla umístěna v aule školy. To byl jen jeden z průšvihů, které začínající učitel s touhle pětkou zažije. Neuběhne ani týden a další průšvih je na světě. Kluci totiž do školy přinesli erotický časopis, který jim zabavila učitelka Mlýnková. Ta neustále mladému učiteli tloukla do hlavy, aby byl na chlapce přísný, že jen pevnou rukou s nimi něco zmůže, ale Mikeš byl nad těmito klukovinami shovívavý.

 

Kluci pomohli panu učiteli zařídit jeho byt

Kluci pomohli panu učiteli zařídit jeho byt


V den, kdy se konalo brané cvičení, si chtěli kluci zkrátit cestu, když si kluci všimli požáru nedaleko družstevního seníku. Kluci začali pohotově hasit oheň, ale sami to nezvládli, Daňo proto běžel pro Mikeše a celá třída se tak podílela na uhašení požáru, za což získali pochvalu od samotného družstva. Většina si mladého učitele pochvalovala, ale zároveň měli strach, aby z jejich vesnice neodešel. Staňova matka ale dostala nápad, co takhle najít panu učiteli ženu. A tak celá vesnice uspořádala tancovačku, kde by si učitel našel dívku.

Učitele nakonec zachránili kluci. Celá namlouvací akce je ale zbytečná, protože za Mikešem přijede jeho dívka, která se má do vesnice brzy přistěhovat. Mikeše a jeho přítelkyni pozvou kluci k táboráku, kde sedí do noci. V noci se vraceli domů a poblíž byl slyšet zpěv opilců. Kluci ho začali napodobovat a hned z toho byl velký průšvih. Matka Moniky, spolužačky kluků, totiž po vesnici rozhlásila, že viděla kluky opilé a že jistě mají něco společného s rozbitím sklípku pana učitele Vrbeckého.

 

Kluci a ostatní spolužáci zachránili družstevní stoh

Kluci a ostatní spolužáci zachránili družstevní stoh


Takovou věc si nemohla nechat jen pro sebe a hned s tím šla za ředitelem. Kluci se o celé věci dozvěděli a sami se rozhodli vypátrat viníka, což se jim také podařilo. Mezitím se o celé záležitosti dozvěděl Mikeš, který si myslel, že sklípek rozbili kluci a byl zklamaný, protože jim věřil. Staňo mu ale chtěl říct, jak to ve skutečnosti bylo, ale rozzlobený a zklamaný učitel mu dal před celou třídou facku. Za chvíli ho ale vyrušil ředitel, který se mu omlouval a řekl mu, že pravý viník se už našel. Mikeš se pak Staňovi omluvil.  Když se pak za Mikešem přistěhuje jeho dívka Petra, kluci se chopí jejího uvítání, které se ale zvrtne do další katastrofy. Mikeše to ale už nemůže překvapit, protože dobře ví, že s touhle klukovskou pětkou si ještě užije.


Videa k pohádce Pětka s hvězdičkou (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Pětka s hvězdičkou (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist