Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Pohádka z Kampy

Fandím

22 fanoušků

364.místo

Filmovou pohádku z prostředí pražské Kampy natočila v roce 1986 režisérka Vlasta Janečková. V pohádce se dozvíme, jak to dopadne s hrnčířem, který dá přednost kráse před kvalitou své práce.

Hrnčíř Páleníček touží po slávě

Hrnčíř Páleníček touží po slávě


Děj pohádky Pohádka z Kampy

Na Kampě žije hrnčíř Páleníček se svoji dcerou Madlou. U Páleníčka pracuje také Vencl. Madla s Venclem se milují, ale starý Páleníček jejich lásce nepřeje. Prý mu Madlu dá až tehdy, vyrobí – li takový džbán, který by si koupilo panstvo. Páleníček má totiž sen, prodávat své džbány a hrnce i do hraběcích kuchyní.

Nad jeho snem kroutí hlavou i starý hrnčíř Hliňák. Páleníček je tolik zaslepen svým snem, že při jedné bouřce prohlásí, že by do služby přijal i samotného čerta. V tu ránu někdo zaklepe na jeho dveře a představí se jako Žuzepe – Ital, který je navíc hrnčíř. Žuzepe vyrábí jiné věci a Páleníček je nadšený. Jen Madla ví, jak to s ním skutečně je a svěří se Hliňákovi.

 

Vencl nakonec od Páleníčka odejde

Vencl nakonec od Páleníčka odejde


Prý viděla v jeho truhle modrý plamínek, který dělal všechnu práci za něj. Hliňák se poradí s Venclem, a když je Žuzepe pryč, plamínek pustí na svobodu. Páleníček brzy zjišťuje, že Jusepe vyráběl sice krásné věci ale nekvalitní. Lidé se na něj zlobili a nakonec Žuzepa vyhnali. Jak rád Páleníček znovu Vencla přijal a vše nakonec dobře dopadlo.


Videa k pohádce Pohádka z Kampy (1)


Pohádka z Kampy (celá pohádka)

Pohádkový příběh nás zavede do jedné hrnčířské rodiny. Hrnčíř Páleníček není spokojený se svoji poctivou prací a rád by dosáhl něčeho většího i za ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Pohádka z Kampy (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist