Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Poslední jednorožec

Fandím

30 fanoušků

314.místo

Poslední jednorožec je animovaná pohádka z roku 1982 režisérů Jules Bass, Arthur Rankin Jr. Poslední jednorožec na světě chce zjistit, co se stalo jeho druhům, a proto se vydává na dlouhou cestu, která ho zavede do neznámých krajin. Cestou potká spousu lidí, ale najde také přátelé, kteří mu na jeho pouti budou velikou oporou.

 

Od motýla se jednorožec dozvěděl, že je již na světě poslední

Od motýla se jednorožec dozvěděl, že je již na světě poslední


Děj pohádky Poslední jednorožec

V lese žije jednorožeč, který ochraňuje celý les a jeho obyvatele. Jednou tudy projížděli lovci a jednorožec zaslechne, že mluví o tom, že v tomhle lese žije jednorožec, který je už ale poslední na světě. Toto zjištění jednorožce trápí a vrtá mu hlavou. Na louce pak potká motýla, který jen a jen zpívá, ale mezi zpěvem jednorožci poví, že je skutečně už poslední, protože ostatní jednorožce zahnal rudý býk. Jednorožec nechce být poslední, proto se rozhodne vydat na cestu, aby ostatní jednorožce našel.

Jednorožec je ale pohádková bytost a jen někteří lidé vidí jeho roh, ostatním připadá jako obyčejný kůň. Putuje už dlouhou dobu, až se jednou stane něco nečekaného. Když jednorožec spal, našla ho zlá čarodějnice Fortuna, která jednorožce poznala. Fortuna měla zvířata, která lidem vystavovala jako noční obludy. S Fortunou putoval také mladý kouzelník Schmendrick, který také jednorožce poznal a rozhodl se mu pomoci. Fortuna totiž v klecích nedržela žádné příšery, ale jen obyčejná zvířata, která očarovala, a tak v nich lidé viděli příšery.

 

Zlá Fortuna jendnorožce uvěznila a předváděla ho ve svém cirkuse

Zlá čarodejnice Fortuna jendnorožce uvěznila a předváděla ho ve svém cirkuse


Jen jednorožec a harpie byli opravdoví. Schmendrick jednorožci pomohl a společně se vydali na cestu za rudým býkem. Schmendrick pověděl jednorožci, že rudý býk patří králi Hagardovi, ale že o něm koluje tolik příběhů, že sám neví, co je pravda a co ne. Na své cestě narazí na zbojníky mezi nimiž je také žena – Molly. Molly také jednorožce pozná, protože jako malá holčička na svého jednorožce čekala a nikdy se jí neukázal, až dnes. Molly se tedy přidala ke Schmendrikovi a vydali se na cestu ke králi Hagardovi.

Již byli na hranici jeho říše, když se zčista jasna objevil rudý býk, který jednorožce vycítil. Býk chtěl jednorožce zahnat k hradu, ale Molly naléhala na mladého kouzelníka, aby jednorožci pomohl. Schmendrick tedy vyslovil jedno ze svých kouzel a z jednorožce se stala lidská bytost – žena, která už býka dále nezajímala. Jednorožec byl sice zachráněn, ale uvězněn v lidském těle. Schmendrick neztrácel hlavu a dostal nápad – jednorožce v lidském těle nikdo nepozná, a tak budou moci snadněji proniknout na hrad krále Hagarda a až osvobodní ostatní jednorožce, tak použije opět kouzlo a z ženy se opět stane pohádková bytost.

 

Schmendrick proměnil jednorožce v lidskou byotst- ženu

Schmendrick proměnil jednorožce v lidskou bytost- ženu


Král Hagard nového kouzelníka přijal, ale nebyl tak hloupý – poznal, že na dívce, která mu byla představena jako lady Amaltea, je něco zvláštního. Dívka byla půvabná a není divu, že okouzlila králova nevlastního syna – prince Líra. Jenomže čím déle, byl jednorožec v lidském těle, tím více zapomínal na to, kdo ve skutečnosti je a navíc se také do prince zamiloval. Jen Molly se Schmendrickem nezapomněli pravý důvod jejich pobytu na hradě a usilovně hledali vchod do skrýše rudého býka. Hagard lady Amalteu nespouštěl z očí, protože v ní poznal jednorožce. Byl to právě on, kdo ostatní jednorožce uvěznil a svému býkovi přikázal, zahnat všechny jednorožce do moře, které obklopovalo hrad.

Jen pohled na ně ho činil šťastným. Molly ale brzy zjistila, jak se dostat k býkovi. Nezbývalo mnoho času, proto bylo třeba jednat. Tajnou skrýší se lady Amaltea, Schmendrik a Molly vydali k býkovi. K jejich skupině se také přidal Lír, který svou lásku nespustil z očí. Schmendrick mu ale pověděl, kdo ve skutečnosti dívka je, ale sama dívka už jednorožcem být nechtěla, protože se do prince zamilovala. Když se ale dostali k rudému býkovi, býk v dívce poznal jednorožce a žačal ji honit.

 

Rudý býk krále Hagarda zahnal všechny jednorožce do moře

Rudý býk krále Hagarda zahnal všechny jednorožce do moře


Schmendrick, aby dívku zachránil, musel opět použít kouzlo a z dívky se stal jednorožec. Býk byl ale silný a chtěl posledního jednorožce zahnat do vody, ale cestu mu zatarasil odvážný Lír, který byl ale býkem raněn. Když to jednorožec viděl, sebral všechnu svoji sílu a svým rohem býka zahnal do vody. V tu chvíli začali z moře vylízat ostatní jednorožci a pod dusotem jejich kopyt se celý hrad krále Hagarda i s ním zřítil do moře. Jednorožec už nebyl poslední, ale byl jediný, který pocítil lásku, utrpení a bolest.


Videa k pohádce Poslední jednorožec (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Poslední jednorožec (1)


Zobrazit všechny písničky (1)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Související články

Pohádka Poslední jednorožec měla premiéru před třiceti lety!
Slavný snímek baví filmové fanoušky už třetí dekádu!
Celý článek
TOPlist