Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Princové jsou na draka

Fandím

179 fanoušků

48.místo

Česká hudební pohádka Jiřího Adamce natočená v roce 1980 patří k pohádkové klasice. Pohádku proslavily zejména písně, které zde zazněly. Písně jako: Dělání, dělání…,“ „Hlupáku najdu tě…,“ „Statistika nuda je…,“ si zpívají lidé různých generací. Písně pro tuto pohádku napsal Z. Svěrák a hudbu zkomponoval J. Uhlíř, což nejsou pro nikoho jména neznámá.

 

Malý Martin radí panu Králi.

Děj pohádky Princové jsou na draka

Malý Martínek Kubíček je obyčejný chlapec. Ovšem ve chvíli, kdy usíná, začíná snít svůj pohádkový sen o jednom království, princezně Lence, Honzovi a drakovi. Panu králi přijde dopis od jedné z poddaných paní Kubíčkové, která ho žádá o práci pro svého syna Honzu. Pan král by Honzu rád zaměstnal, ale nemá peníze, které by mu mohl za práci dát. Ačkoli je paní Kubíčková jeho přítelkyně z dětství, nemůže Honzu zaměstnat.

 

Princezna se bojí, že bude vydána drakovi...

 

Stejného dne přijde do hradu posel od samotného draka, který žádá princeznu pod hrozbou zničení celého království. Drak chce mít princeznu ve své sluji do úplňku. Král chce od svých rádců radu, ale žádné se mu nedostává. Nikdo neví, co si počít. Až jednou potkává malého chlapce, který mu poradí to, že řešení se nachází vždy v samotné pohádce, proto by měl král najít udatného prince, který by se s drakem utkal a princeznu vysvobodil.

Král je nadšený a ihned dá poslat pro prince. Ovšem princ Bachacha je jen ospalec, který celý den prospí a k boji s drakem se vůbec nemá. Král je opět bezradný a chce poslat pro malého chlapce, kterého kdysi potkal. Shodou okolností je oním chlapcem mladší syn paní Kubíčkové Martin. Paní Kubíčková slibuje poslat svého syna na zámek jen pod podmínkou, že pan král dá všem poddaným a jejímu synovi Honzovi práci. Král tedy svolí a zaměstná Honzu spravením rozbité zámecké zdi.

 

Princezna se seznamuje s Honzou.

 

Honza se při práci seznamuje s princeznou Lenkou, která má být vydána na pospas drakovi. Honzovi se ihned zalíbí a slibuje, že jí žádnému drakovi nedá. Společně pak oba dokončí zeď. To už se na zámku znovu objevuje vyslanec draka, který žádá o vydání princezny. Vyslanec ale netuší, že král má novou zbraň, kterou mu představuje právě Martin převlečený za váženého doktora.

Martin je sice malý chlapec, ale svou bystrostí a pohotovostí dokáže zachránit celé království. A co bylo onou tajnou zbraní? No přeci Honza. Protože nejen děti, ale i drak čte pohádky a ví, že Honza nad drakem vždy vyzraje a vlastní život mu je milejší než princezna Lenka. Nejen princové, ale i obyčejný chlapec může přelstít několika hlavou saň.

Vtipná pohádka Princové jsou na draka s chytlavými písničkami od dvojice Svěrák, Uhlíř stojí jistě za podívání.


Videa k pohádce Princové jsou na draka (1)


Princové jsou na draka (celá pohádka)

Princové jsou na draka je krásná česká hudební pohádka. Martinovi se zdá sen. Ten sen je o království, které je ohroženo zlým drakem. Naštěstí je tu ...

Zobrazit všechna videa (1)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (3)


Jenomže ten princ, co ho tatínek pozval, pořád jenom spí. Tak mi řekni, co mám dělat?


Martínku, teď toho na chvilku nech.Až mně poradíš, dám ti třeba horu těch jahod,víš...?


" Co to je? To je ohlašovatel? To je blekota. Kde jsme to vzali? "

Zobrazit všechny hlášky (3)

TOPlist