Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Rio

Fandím

99 fanoušků

106.místo

Rio je celovečerní animovaný film z roku 2011, který režíroval Carlos Saldanha. Společně s tímto filmem se dostaneme do exotického Ria de Janeira a necháme se zlákat rytmy samby, které dokreslují dobrodružný a romantický příběh dvou papoušků.

 

Linda se ujala malého papouška a stala se z nich nerozlučná dvojka

Linda se ujala malého papouška a stala se z nich nerozlučná dvojka

Děj animované pohádky Rio

Vše začne, když je malý modrý papoušek chycen do klece a odvezen kamsi pryč ze svého domova. Nešťastnou náhodou při přepravě vypadne jeho klec do sněhu a malý papoušek je ponechán na pospas světu. Naštěstí ale papouška našla malá holčička Linda, která se papouška ujala a slíbila mu, že ho nikdy neopustí. Papoušek dostal jméno Blu a našel nový domov a svoji nejlepší přítelkyni.

Společně trávili každou chvíli, a tak to šlo rok za rokem, až se z Lindy stala žena a z Blua dospělý papoušek. Jejich poklidné soužití bylo ale narušeno ve chvíli, kdy Lindu a jejího papouška navštíví mladík z Brazílie, který chce, aby Linda i s papoušek letěli do Ria de Janeira. Blu je totiž poslední sameček svého druhu, a proto v zájmu zachování tohoto druhu žádá Lindu, aby společně s ním odletěla do Ria, kde je poslední samička. Linda váhá, ale nakonec se rozhodne do Ria odjet.

 

Linda a Blu dělali vše společně

Linda a Blu dělali vše společně

 

Blu se  při svém příletu do Ria setká se dvěma ptačími mladíky – Nicem a Pedrem, od kterých se dozvídá, že je právě doba velkého karnevalu, na který se všichni moc těší. Blu má ale jednu starost – bude se své nastávající líbit? Konečně nastala chvíle, kdy se Blu setká se svoji družkou Perlou. On jako „domácí“ pták, který navíc neumí ani létat se má setkat s divokou a svéhlavou Perlou. Při prvním setkání se Perla Bluovi zalíbí, ale přesto jí nechce pomoci s útěkem.

Perlu totiž na rozdíl od něj klec svazuje, a tak se pokouší o únik. Jenomže ten se jim nepodaří, protože se oba dostanou díky podlému papouškovi Nigelovi do spárů obchodníků se zvířaty. Oba jsou uvězněni v kleci a navíc spoutáni k sobě. Ze svého vězení se sice dostanou, ale Blu neumí létat, a tak musí společně s Perlou utéct z dosahu obchodníků, ale hlavně z dosahu Nigela. To se jim sice podaří, ale stále je tu jeden problém - co s řetězem, kterým jsou spoutáni. V džungli se setkají s tukanem Rafaelem, který jim nabídne svou pomoc. Rafael totiž ví, kdo oběma dokáže pomoci.

 

Blue se do Perly zamiloval na první pohled

Blue se do Perly zamiloval na první pohled

 

Jejich záchranou má být Luiz, a tak se společně vydávají za Luizem. To ale netuší, že Nigel si na pomoc pozval bandu opic, která mu má pomoct oba uprchlíky polapit. Cestou k Luizovi potkávají tančící ptáky, kteří se už velice těší na karneval. Mezi nimi je také Nico a Pedro. Všichni se nechají unést rytmem samby, ale jejich tanec naruší opičí gang, který má lapit Perlu s Bluem. Dochází tak k boji mezi ptáky a opicemi a Perla s Bluem, Rafaelem, Pedrem a Nicem vyhrávají a míří k Luizovi. Mezitím se oba papoušky snaží také najít nešťastná Linda, která ztrátu svého papouška nese velice těžce.

Luiz je nakonec pout zbaví, ale Blu s Perlou zjišťují, že se mají rádi. Oba jsou ale natolik tvrdohlaví, že se pohádají a jejich cesty se rozdělí. Perla letí pryč, ale dostane se do spárů Nigela. Blu se od Pedra s Nicem dozví, že Perlu chytil Nigel a rozhodne se ji zachránit. Nigel totiž pracuje pro obchodníky se zvířaty, kteří chtějí Perlu prodat. Je ale karneval a ulice jsou pro auta uzavřené, tak jedou vozem, který vypadá jako slepice. Také Linda s mladým ornitologem se dostanou do průvodu, ve kterém zahlédnou Blua, který se snaží Perlu zachránit.

 

Rafael věděl, kde hledat pomoc

Rafael věděl, kde hledat pomoc

 

Jenomže Nigel je vychytralý a Blua chytne a stejně tak i jeho kamarády – Rafaela, Pedra a Nica. Linda se marně snaží dohnat obchodníky, ale je již pozdě. Jejich letadlo i s ptáky už vzlétá. Blu se ale nevzdává a otevře klec a potom i ostatní klece s ptáky. Musí ale letět, což neumí, a tak se s Perlou loučí. Najednou se k nim ale dostane Nigel, který Perlu odhodí a Perla upadne tak, že jí jedna z klecí poraní křídlo. Perla navíc z letadla vypadne, ale s poraněným křídlem nemůže letět. Blu si ale s Nigelem poradí a vrhá se dolů za Perlou. V tu chvíli se v něm ale cosi probudí a Blu letí. Společně letí do bezpečí za Lindou, která jim se svým novým přítelem pomůže a vše dobře dopadne.


Videa k pohádce Rio (0)


Přidej video

Tapety (10)


Zobrazit všechny tapety (10)

Omalovánky (2)


Zobrazit všechny omalovánky (2)

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Související články

Podívejte se na český trailer k animované komedii Rio 2!
Konečně tu máme otitulkovanou ukázku k dlouho očekávanému animovanému filmu Rio 2!
Celý článek
Mrkněte se na další trailer k animované komedii Rio 2!
Studio Twentieth Century Fox vypustilo do světa druhý trailer k animovanému komediálnímu filmu Rio 2!
Celý článek
Podívejte se na trailer k novému animovanému filmu Rio 2!
Studio Twentieth Century Fox vypustilo do světa první trailer k animovanému komediálnímu filmu Rio 2!
Celý článek
V pokračování animáku Rio se objeví velké hvězdy šoubyznysu!
Studio Fox nedávno oznámilo jména známých hvězd, kteří budou součástí připravovaného animovaného filmu Rio 2!
Celý článek
TOPlist