Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

RumplCimprCampr

Fandím

71 fanoušků

140.místo

Filmovou pohádku na motivy pohádky Jana Wericha natočil v roce 1997 Zdeněk Zelenka.

 

Královna byla moudrá a brzy zjistila, koho nosí její syn v srdci

Královna byla moudrá a brzy zjistila, koho nosí její syn v srdci

Děj pohádky RumplCimprCampr

V pohádkovém kraji leží malé království Velký Titěrákov. Království není příliš bohaté, proto není divu, že se jeho král s královnou nemohou dočkat toho, až si jejich jediný syn domů přivede bohatou nevěstu. Král Valentýn se se svou ženou těší na to, až se jejich syn Hubert ožení, ale zatím se jejich přání zdá být v nedohlednu. Král si pro prince představuje urozenou a bohatou dívku, ale netuší, že si jeho syn už svoji vyvolenou našel. Jenomže to není ani královna, ani princezna, ale chudá dívka ze statku – Božidara.

Svoji lásku musí oba tajit, protože by pro ně neměl nikdo pochopení. Bylo jim jasné, že královští rodiče jejich sňatku nikdy nepožehnají. Na zámek se navíc odváží vdavek chtivé podvodnice – Žaneta se svoji matkou Matyldou. Obě předstírají urozený původ jen proto, aby se Isabela za prince provdala. Královna ale není hloupá a jejich lest brzy prohlédne. Vyzkouší totiž osvědčenou metodu s hráškem. Na podvodnice má také spadeno podivínský mužík RumplCimprCampr. Obě podvodnice nakonec končí v královské hladomorně, kde je RumplCimprCamr za jejich podvod promění v krysy.

 

Na zámek přijela podvodnice Žaneta se svojí matkou Matyldou

Na zámek přijela podvodnice Žaneta se svojí matkou Matyldou

 

Královna brzy zjišťuje, kdo je v srdci jejího syna Huberta a rozhodne se vzít věci do svých rukou. Vezme Božidaru na zámek, kde ji chce pomoci přelstít krále. Její plán by skoro vyšel, ale Božidara neumí lhát, a tak řekne králi, kdo ve skutečnosti je. Král se velice rozzlobí a chce dát Božidaru do vězení, ale královna mu poví, že Božidara umí upříst ze slámy zlaté nitě. Král dá tedy Božidaře čas do svítání, aby tento úkol splnila. Dívka je nešťastná, protože takovou věc neumí. V tu chvíli se ale objeví malý mužík, který se představí jako Štístko a slíbí dívce pomoci. Nechce to ale zadarmo.

Svoji odměnu si však vybere až za rok a vezme si to, co bude on sám chtít. Ráno, když se Božidara vzbudí, je tu skutečně zlaté klubko nití. Božidara ale na noční návštěvu zapomněla, myslela si, že to byl jen sen. Mezitím se provdala za Huberta a porodila mu krásného syna. Uplynul skoro rok, když se o svoji odměnu přihlásil Štístko. Božidara mu chtěla dát jeho odměnu, ale mužík si přál jejího syna. Zoufalá Božidara volala Huberta na pomoc, ale Štístko zamknul všechny dveře. Božidara nakonec vyprosila, že když uhádne mužíkovo skutečné jméno, může si synka nechat. Má na to čas, do doby, než bude malému princi přesně rok. Hubert viděl muže skrz klíčovou dírku a byl mu povědomý.

 

Božidara nakonec uhádla jméno mužíka, který ji kdysi pomohl

Božidara nakonec uhádla jméno mužíka, který ji kdysi pomohl

 

Jednou ho totiž zahlédl v lese. Na další den měl malý princ oslavit své první narozeniny. Hubert se v přestrojení vydal ke Štístkovi, aby z něj vymámil jeho skutečné jméno. To se mu sice podařilo, ale podvodnice, které teď měly podobu myší mužíkovi prozradily, kdo je muž v přestrojení. RumplCimprCampr proto prince svázal a vydal se na zámek pro svoji odměnu. Hubert byl nešťastný, ale nakonec mu pomohly krysy, které provaz přehryzaly a za dobrý skutek získaly zpět svoji podobu. Princ spěchal na zámek, kde už byl RumprlCimprCampr a chtěl dítě, ze kterého chtěl vychovat svého nástupce.

Princ to ale stihnul včas a za pomoci královniny chytrosti princ pověděl jméno mužíka a Božidara ho pak zvolala nahlas – RumprlCimprCampr. Mužík tedy prohrál a celá královská rodina byla zachráněna a mohla vesele oslavit první narozeniny malého prince.

 

Kde se pohádka RumplCimprCampr natáčela?

Pohádka RumplCimprCampr se natáčela na hradě Bouzov. V pohádce se také objevil Dláskův statek v Dolánkách.


Videa k pohádce RumplCimprCampr (1)


RumplCimprCampr (celá pohádka)

Princ Hubert by se už měl oženit, aby mohl vládnou svému království. Jenže né a né vybrat si tu správnou nevěstu. Jeho tatínek totiž chce nějakou ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce RumplCimprCampr (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist