Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Shrek

Fandím

259 fanoušků

26.místo

Je to už přes deset let, co se na našich obrazovkách poprvé objevil zelený, trochu samotářský, ale dobrosrdečný zlobr Shrek a odstartoval tak „zelenou shrečí“ éru. Tato originální postavička si ihned získala své příznivce, proto také vznikly další celovečerní filmy, kde jsme se mohli těšit na nová dobrodružství, která Shreka a jeho partu přátel čeká.

Shrek je takovou směsicí známých pohádek. Pohádkové bytosti jsou ale představeny ze zcela jiného pohledu. Shrek jakoby narušuje tradiční děj pohádek a díky němu tak vzniká zcela originální, humorem nabyté dobrodružství.

 

Shrek si žil spokojeně ve své bažině...

Děj pohádky Shrek

Shrek je zlobr, který žije sám v bažině. Straní se lidí, kteří se ho bojí, což mu vlastně vyhovuje. Ovšem jeho samota je narušena ve chvíli, kdy jsou pohádkové bytosti v ohrožení a útočiště hledají právě u obávaného zlobra Shreka. Seděli jsem v domečku, papali kašičku a teď jsme bezdomovci,“ stěžovala si prasátka. Mezi nové obyvatele bažiny se řadil i upovídaný, věčně veselý Oslík, který se vydává společně se Shrekem věci napravit. Shrek chce znovu žít svůj život v bažině, ale to s novými osadníky nejde, proto se vydává za lordem Farkquaadem, který celou věc zavinil. Tím začíná jedno velké dobrodružství.

Na hradě lorda Farkquaada se právě koná souboj, v němž se mají utkat nejsilnější muži. Vítěz potom bude mít tu čest vysvobodit princeznu, kterou si lord Farkquaad pomocí kouzelného zrcadla vybral za manželku. Lord Farquaad je namyšlený, bojácný malý lord, který touží po tom, stát se králem. Proto žádá kouzelné zrcadlo, aby mu vybralo královskou nevěstu.

 

Shrek, oslík a princezna Fiona.

 

Shrek se nechtěně dostane do této bitky a samozřejmě všechny muže s přehledem porazí. To se ale lordu Farkquaadovi hodí, proto se Shrekem uzavře dohodu. Shrek vysvobodí místo lorda princeznu Fionu, která je vězněna ve věži, kterou hlídá zlý drak a Shrek dostane na oplátku zpět svoji bažinu. Shrek s Oslíkem po boku se tedy vydává hledat princeznu Fionu. Když došli konečně k věži, kde byla Fiona vezněna, vzal Shrek celé vysvobozování po svém.

Fiona v očekávání krásného prince začala pronášet svůj pečlivě nacvičený monolog, ale to ji již Shrek rychle popadl a utíkal před rozzuřeným drakem. Ovšem z draka se nakonec vyklubala dračice, které se velice zalíbil Oslík. Nakonec trojice utíká z věže a putuje zpět do hradu lorda Farkquaada, kde má dojít k předání princezny. Ovšem princezna není jen tak obyčejná křehká dívka, jak to bývá u princezen zvykem. Umí karate a dělá ze zvířátek balonky.

Fiona si stále více začíná se Shrekem rozumět, ale ví, že pokud si nenajde pravou lásku, tak bude navěky „jiná“. Konečně nadejde čas předání. Shrek ale zjišťuje, že se do Fiony zamiloval a chce svatbě zabránit. Fiona se ale domnívá, že jen sňatkem s lordem Farquaadem bude stále stejná, ale už také ví, že její pravou láskou je Shrek. Nakonec se oba políbí a tím se Fiona promění v zelenou zlobryni. To se ale nelíbí lordu Farkquaadovi, který toužil po královské koruně a chce oba potrestat. To ovšem nestihl, protože ho spolkla dračice, které se po Oslíkovi stýskalo. Ačkoli je to pohádku převrácená tak trochu naruby, přesto se dočkáme šťastného konce.

 

Shrek se zamiloval do princezny Fiony.

Pokračování Shreka

Oskarem oceněný celovečerní animovaný film trvalo vyrobit skoro přes čtyři a půl roku. Shrek a jeho přátelé ale nadchli nejen děti, ale i dospělé. Na zelenou pohádku, která se vymyká všem klasickým pohádkám se jistě každý znovu rád podívá.

Se zeleným zlobrem se můžeme také setkat v několik dalších celovečerních filmech.

Ve druhém dílu je Shrek se svoji ženou Fionou pozván na hrad Fioniných rodičů, kteří by rádi poznali manžela milované dcery. Jaké překvapení ale způsobí příjezd zeleného zlobra Shreka a stejně zelené Fiony? V tomto díle také ke dvojici Shrek a Oslík přibývá další kamarád a to odvážný, ale roztomilý šermíř Kocour v botách. Všichni tři musí společně znovu bojovat o Fionu, o kterou tentokrát usiluje princ Krasoň.

Ve  třetím díle - Shrek Třetí se trojice vydává hledat Fionina bratrance bojácného chlapce Artuše. Král Harold totiž umírá a dědicem trůnu by se měl stát Shrek, který o kralování nechce nic slyšet. Proto se opět se svými kamarády vydává vstříc novému dobrodružství.

 

Hrdinové dalších dílů - Shrek, oslík a kocour v botách.

 

Nejnovější díl nese název Shrek: Zvonec a konec. I v tomto díle Shrek nelení a čeká na něj další dobrodružství poté, co podepíše smlouvu se lstivým prodavačem iluzí Rampelníkem. Vše je zcela jinak. Království Za sedmero horami má nového krále Rampelníka a Shrek se s Fionou nikdy nesetkal. Shrek tak musí vše napravit, zachránit přátele a obnovit svět takový, jaký byl a znovu získat svou pravou lásku - Fionu.


Videa k pohádce Shrek (1)


Shrek - Řev

Malý fracek a jeho otec požadují po Shrekovi, aby předvedl svůj pověstný řev. Donutí ho k tomu?

Zobrazit všechna videa (1)

Postavy (3)

Oslík

421 fanoušků

Fandím Detail postavy

Shrek

107 fanoušků

Fandím Detail postavy

Fiona

54 fanoušků

Fandím Detail postavy

Zobrazit všechny postavy (3)

Tapety (9)


Zobrazit všechny tapety (9)

Omalovánky (11)


Zobrazit všechny omalovánky (11)

Hlášky (16)


Já je nezval.


Ááá... Vážně už by sis měl pořídit pyžamo!


Dřív jsem měl hrůzu ze tmy...počkej...pořád mám hrůzu ze tmy!!

Zobrazit všechny hlášky (16)

TOPlist