Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Sněhurka a sedm trpaslíků

Fandím

120 fanoušků

83.místo

Není snad nikdo, kdo by neznal pohádku o dívce, která žije na zámku, se svojí nevlastní matkou, která žárlí na její krásu natolik, že ji chce zabít. Tuto oblíbenou pohádku si vzalo pod svá filmová křídla studio Walta Disneyho a natočilo tak krásný celovečerní film plný krásných písniček.

 

Na Sněhručinu krásu žárlí její nevlastní matka - královna

Na Sněhurčinu krásu žárlí její nevlastní matka - královna

Děj pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků

Mladičká Sněhurka žije na zámku, kde jí mají nejen obyvatelé zámku, ale také zvířátka, kterým tak ráda zpívá.

Jen jedinému člověku je Sněhurka trnem v oku – její zlé nevlastní matce královně, která umí také čarovat. Její macecha totiž vlastní kouzelné zrcadlo, kterého se ptá, kdo je na zemi nejkrásnější a jednou jí zrcadlo řekne, že Sněhurka. To zlá macecha nestrpí a rozhodne se jednat. Nechá tedy Sněhurku odvést do lesa, kde ji má jeden ze služebníků zabít. Jenomže Sněhurku má každý rád a ani tento muž nedokáže královnino přání splnit.

 

Sněhurku mezi sebe přijme semd malých trpaslíků

Sněhurku mezi sebe přijme semd malých trpaslíků


Místo Sněhurčina srdce donese královně srnčí srdce a Sněhurka je tak ponechána svému vlastnímu osudu kdesi hluboko v lese. Jenomže v lese žijí zvířátka, kterých je Sněhurce líto. Sněhurka ale natrefí na chaloupku, ve které žije sedm trpaslíků, kteří mezi sebe Sněhurku přijmou. Sněhurka spokojeně pracuje v domečku u trpaslíků, kde jim vaří a uklízí. Jenomže zlá královna se brzy dozví, že Sněhurka není mrtvá a začne spřádat svůj plán, jak se jí nadobro zbavit.

Převlékne se za stařenu a nachystá si otrávené jablko, do kterého když Sněhurka kousne zemře. Sněhurka neví, že jí hrozí takové nebezpečí a ve slepé důvěřivosti si od babičky jablko vezme a skutečně se do něj zakousne a padne k zemi. Když se trpaslíci vrátí domů, najdou Sněhurku ležet jako bez života. Všichni jsou z toho smutní a vyrobí Sněhurce skleněnou rakev. Jednoho dne se ale v lese objeví princ, který spatří dívku ve skleněné rakvi a její krása ho tak uchvátí, že ji musí políbit. V tu chvíli Sněhurka procitne a všichni jsou šťastni, že je Sněhurka opět živá. Jen macecha z toho pukne vzteky.


Videa k pohádce Sněhurka a sedm trpaslíků (0)


Přidej video

Tapety (5)


Zobrazit všechny tapety (5)

Omalovánky (7)


Zobrazit všechny omalovánky (7)

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Vaše názory

Sdělte svůj názor na pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků ostatním
  • 19.10. | 21:03 mirmanas

    Podle názoru holywoodské hvězdy Keiry K. je pohádka naprosto nevhodná pro děti. Princ, který nalezne spící Sněhurku ji políbí bez jejího souhlasu. Děti se pak mohou domnívat,že je dovoleno líbat spící ženy bez jejich souhlasu.

Související články

Sněhurka a sedm trpaslíků jsou s námi už 75 let!
Slavný animovaný příběh okouzlil diváky poprvé 21. prosince 1937!
Celý článek
Originál vs Dabing: Sněhurka a sedm trpaslíků - Heigh Ho
Nejznámější světovou trpasličí písničkou je Heigh Ho z pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků. Trpaslíci dokáží, že umí nejen tvrdě pracovat, ale také mají talent na zpívání. Je tu trpasličí hymna v deseti jazycích.
Celý článek
TOPlist