Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Spirit - divoký hřebec

Fandím

23 fanoušků

352.místo

Příběh neobyčejného přátelství mezi člověkem a zvířetem natočili v roce 2002 režiséři Kelly Asbury a Lorn Cook.

 

Spirit se narodil svobodné a krásné krajině

Spirit se narodil ve svobodné a krásné krajině

 

Děj pohádky Spirit - divoký hřebec

Spirit je krásný a divoký mustang, který žije svobodně se svým stádem v krásné přírodě. Jeho svoboda je ale narušena ve chvíli, kdy se setká s lidmi, které dosud nikdy neviděl. Krásný a divoký mustang je velkou výzvou, a tak se po zběsilé honičce je Spirit lapen a jeho svoboda je pryč. Spirit se tak ocitá v táboře vojáků, kteří chtějí divokého mustanga zkrotit. To se jim ale nedaří, proto je krásný hřebec přivázán ke kůlu, kde má strávit 3 dny bez jídla a vody a poté snad zkrotne. Do tábora se dostává také mladý indián Little Creek, který je zajatcem vojáků.

 

Spirit s Little Creekem z tábora uprchl

Spirit s Little Creekem z tábora uprchl

 

Mezi Spiritem a mladíkem je jakési pouto, které oba spojuje – oba jsou teď zajatci odsouzeni na pospas vojákům. Spirit ovšem vezme zbytek sil a s mladíkem osvobodí ostatní koně v táboře a společně uniknou. Jeho svoboda ale netrvá dlouho. Mladík sice má svého koně, ale rád by mustanga zkrotil. Spirit vztah mezi mladíkem a jeho koněm nechápe, ale protože se mu jeho kobyla líbí, snaží se ji napodobit, ačkoli jeho srdce touží po svobodě. Jednou do tábora vniknou vojáci, kteří se chtějí indiánů zbavit kvůli stavbě železnice. Spirit ale mladíka zachrání, ale jeho kobyla padá do divoké řeky, která ji unáší pryč. Spirit běží za ní a oba spadnou z vodopádu.

Kobyla je raněna a Spirit leží u jejího těla, ale v tu chvíli ho opět polapí lidé. Sklíčený Spirit je smířen se svým osudem a odchází pryč. Mladý Little Creek si uvědomuje, že mu mustang zachránil život, a proto opouští raněnou kobylu a vydá se mustanga zachránit. Mezitím je Spirit zapojen do práce na stavbě železnice. V srdci Spirita se opět probudila touha po domově a nechtěl připustit, aby stavba železnice zničila jeho milovaný domov, a tak se postaral o to, aby stavba byla zničena. Sám ale málem přišel o život. Naštěstí se tu ale objevil Little Creek, který mustanga zachránil. Oba se vrací domů, kde na ně čeká již uzdravená kobyla. Little Creek ale nakonec oba koně pouští na svobodu, po které Spirit tolik toužil.

 

Spirit nakonec dostal volnost

Spirit nakonec dostal volnost


Videa k pohádce Spirit - divoký hřebec (0)


Přidej video

Obrázky (0)


Přidej obrázek

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist