Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Švec Janek v pohádkové zemi

Fandím

9 fanoušků

527.místo

Filmovou pohádku natočila  v roce 1979 režisérka Vlasta Janečková.

 

Janek se vydal do světa vykonat hrdinský čin

Janek se vydal do světa vykonat hrdinský čin

 

Děj pohádky Švec Janek  pohádkové zemi

Janek leží od rána do večera v pohádkových knihách a pořádné práce se nechopí. Jeho rodiče s ním mají jen starosti, proto se jednoho den rozhodne vydat se do pohádkové země, kde vykoná hrdinský čin, vezme si princeznu a získá půl království. Jenomže žádná pohádková země není a Janka všichni pokládají za blázna.

Jen jediná Barča má Janka ráda, a proto ho při jeho pouti sleduje a vydává se za jeho dobrou vílu. Na své cestě přijde až do cirkusu, který vlastní cirkusák pan Král. Janek si myslí, že je skutečný král a jeho neteř, že je princezna. Snaží se ji zachránit, ale dostane se jen do potíží.

Janek brzy zjišťuje, že není žádný princ a že by byl mnohem raději doma u verpánku a ne zavřený v jedné z cirkusových klecí. Barča, která mu byla celou dobu na blízku mu pomohla a zavedla ho až domů, kde se setkali. Janek už nechtěl do žádné pohádky. Doma na něj čekal výprask, který si ale za své bláznovství zasloužil.


Videa k pohádce Švec Janek v pohádkové zemi (1)


Švec Janek v pohádkové zemi

Švec Janek v pohádkové zemi je česká pohádka, která vypráví o Jankovi, který se vydává do světa, aby konal hrdinské skutky.

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Švec Janek v pohádkové zemi (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist