Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Třetí princ

Fandím

206 fanoušků

38.místo

O pohádce Třetí princ

Třetí princ, je další filmovou pohádkou, která vznikla na motivy pohádky známého spisovatele Karla Jaromíra Erbena O dvou bratřích. Pohádka měla premiéru v roce 1983, ale vznikl již o rok dříve zásluhou uznávaného režiséra Antonína Moskalyka. V hlavních rolích se objevila známá pohádková dvojice Pavel Trávníček a Libuše Šafránková, která si v pohádce zahrála hned několik rolí.

 

Pohádka Třetí princ je zajímavá tím, že v ní vystupují 3 princové a 2 princezny, které jsou si podobné jako vejce vejci. Jen jeden z princů je jiný, což se divák dozví až na samém závěrů pohádky. Nyní se pohodlně usaďme a čtěme, jak se celý příběh odehrál.

 

Princ Jaromír oslněn bohatstvím diamantových skal.

Děj pohádky Třetí princ

Královna ze Země lva truchlí nad ztrátou jediného syna, který odešel do světa hledat svoji princeznu. Poté, co královna uposlechla radu kejklířky, která ji poradila podivuhodné věci, se královně narodila dvojčata JaroslavJaromír. Ve stejný okamžik se narodila i dvě hříbata, dvě štěňata a na zahradě vyrostly dva meče.

 

Jaroslav a Jaromír nebyli obyčejní princové. Oba vyrostli za rok o tolik, co jiní vyrostou za sedm let. Za nedlouho se z nich stali muži, kteří si měli vybrat nevěstu. Jaroslav byl ovšem rozpustilý a rád se bavil a o ženění nechtěl ani slyšet. Zato jeho bratr Jaromír se okamžitě zamiloval do jednoho z obrazů princezen, kterou si měl vybrat za ženu. Ke zděšení krále a královny to byl tentýž obraz princezny, za kterou se před lety vydal jejich nejstarší syn. Ovšem ke zjištění obou byly tyto obrazy dva. Jaromír se ihned chtěl princeznu vydat hledat ani prosby matky ho nezastavily. Jaromír se tedy vydal na cestu, ale pro jistotu si oba bratři vyměnili meče, aby zjistili, jak je druhému. Pokud by se jednomu z bratrů cokoli stalo, meč by zrezivěl.

 

Jaromír se tedy bez většího rozmyslu vydává na cestu, která ho doveze až do diamantových skal, kde najde svou vytouženou princeznu Milenu. Jaromír může Milenu získat jen poté, co splní její 3 úkoly. Jaromír ovšem svou nerozvážností a neopatrností selhává již při plnění prvního úkolu  a rázem zkamení. V té chvíli Jaroslavům meč začne do poloviny rezivět. Jaroslav okamžitě pozná, že s bratrem není něco v pořádku a vydává se ho hledat.

 

Cesta ho opět zavede do diamantových skal, kde se vydává za svého bratra a dokončuje první úkol. Jaroslav byl bystrý a brzy zjistil, že princezna Milena není jenom jedna, ale že má ještě sestru princeznu ze skal, která jako by jí z oka vypadla. Zjišťuje, že právě tato princezna je ta, za kterou se před lety vydal jeho nejstarší bratr Jindřich, ale ze své cesty se již nevrátil.

 

Princ Jindřich a princezna z diamantových skal.

 

Ani této pohádce se nevyhnul šťastný konec. Jaroslav po splnění ostatních úkolů zlomil kletbu a jeho bratři Jindřich a Jaromír znovu procitají a co víc, domů si odnášejí své vytoužené princezny. Ačkoli bychom mohli být smutní, že Jaroslav nedostal žádnou princeznu, musíme si říct, že Jaroslav dostal něco mnohem vzácnějšího a to své bratry. Jaroslav v diamantových skalách totiž nehledal lásku, ale své ztracené bratry, které vysvobodil díky své odvaze a chytrosti.

 


Princ Jaromír a princezna Milena.

Kde se pohádka Třetí princ natáčela?

Třetí princ se od jiných pohádek liší také svou tajemností. Divák se hned od samého začátku ptá, co se asi stalo prvorozenému princi. Jak to bude s osudem Jaromíra? Tajemnosti a záhadnosti pohádky Třetí princ přispívá také prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Tyto skály, ovšem najdeme v lokalitě Adršpach, kde se pohádka natáčela. Právě tato lokalita může být terčem některého z našich výletů, na kterém se  můžeme vydat po stopách Jaroslava.

 

 


Videa k pohádce Třetí princ (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Třetí princ (1)


Zobrazit všechny písničky (1)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (1)


Královské dělení.

Zobrazit všechny hlášky (1)

Související články

Filmová pohádka Třetí princ slaví třicet let od své premiéry!
Film režiséra Antonína Moskalyka měl premiéru 1. července 1983!
Celý článek
Filmová Popelka Libuše Šafránková dnes slaví 60. narozeniny!
Oblíbená herečka známá z celé řady pohádek se dnes dožívá významného životního jubilea! Gratulujeme!
Celý článek
TOPlist