Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Třetí sudička

Fandím

16 fanoušků

416.místo

Pohádku Třetí sudička natočil v roce 1986 režisér Vojtěch Štursa.

 

Sudičky určily dětem jejich osud

Sudičky určily dětem jejich osud

 

Děj pohádka Třetí sudička

Když se narodilo dítě, bylo zvykem, že k němu přišly sudičky, které mu daly do života sudbu. Nad kolébkou prince se proto také zjevily tři sudičky. Jedna mu dala moudrost, druhá laskavost a třetí, aby bylo vše v rovnováze, ošklivost. Ve stejný den se také narodila princezna, které daly sudičky krásu, bohatství, ale chladné srdce, které bylo ke všem lhostejné. Oba rostly jako z vody.

Princezna Daniela byla všude známa svoji krásou a princ byl pro změnu pro smích všem. Jeho matka královna proto dala ze zámku vynést všechna zrcadla, aby princ neviděl svoji tvář. Měl velký nos, rozpraskané rty a byl pro smích i služebnictvu. Měl ale dobré a laskavé srdce, které vzplálo láskou k princezně Daniele. Jeho matka se ale o prince bála, protože nechtěla, aby se mu princezna vysmála, proto prince přesvědčila, aby se k princezně vydal v převlečení.

 

Královna se o svého syna strachovala a prosila sudičky o smilování

Královna se o svého syna strachovala a prosila sudičky o smilování

 

Princ tedy vstoupil do služeb princezny jako šašek. Princezna byla opravdu krásná, ale její srdce bylo jako led. Neměla nikoho ráda a byla namyšlená. Jen jediného si oblíbila – svého šaška. Princ v převleku však už tíhu svého tajemství nesnesl a od princezny utekl. Byl nešťastný, protože princeznu miloval, ale ona by jím jistě pohrdala. Zoufalá matka si nevěděla rady, proto využila chvíle, kdy ji její drahý bratranec pozval na křtiny svého narozeného potomka.

Královna předstoupila před sudička a prosila za syna. Sudičky tedy svolily, ale varovaly ji, že pokud ještě jednou zmaří jejich čas, zemře. Druhý den se stalo něco nečekaného. Princ byl krásný. Už se tedy nebál předstoupit před princeznu Danielu. Jenomže ta teď byla ošklivá. Princ byl nešťastný, on už se s posměchem naučil žít. Prosil proto matku, aby šla znovu za sudičkami. Královna slíbila, že sudičky navštíví, ačkoli věděla, že zemře.

 

Princezna Daniela ztratila svoji krásu

Princezna Daniela ztratila svoji krásu

 

Sudičky ji ale varovaly a poradily, že láska je mocnější. A skutečně čím více času trávila Daniela s princem tím byla krásnější. Nakonec získala zpět svoji krásu a navíc získala také krásnou duši.


Videa k pohádce Třetí sudička (1)


Třetí sudička (celá pohádka)

Nad princovou kolébkou se zjeví tři sudičky. První sudička dává bohatství, druhá sudička dává krásu tváře i ducha a třetí sudička vyrovná dary tím, ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Třetí sudička (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist