Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Velká policejní pohádka

Fandím

12 fanoušků

470.místo

Pohádku o policejní stanici, kde se řeší zcela zvláštní případ natočila v roce 1979 režisérka Svatava Simonová.

 

Trutina pracoval jako strážník

Trutina pracoval jako strážník

 

Děj pohádky Velká policejní pohádka

Na policejní stanici slouží několik strážníků. Jednoho dne najdou vejce. Vezmou ho proto na stanici a doufají, že se o něj někdo přihlásí. Nikdo se však nehlásí a co víc, do rána se z vejce cosi vyklube. Nejprve to vypadá jako pes, ale nakonec vyjde najevo, že je to malý drak. Strážníku Trutinovi se malého dráčka zželí a ujme se ho. Dá mu jméno Amina a vezme ji domů. Aminu si oblíbí, ale moc dobře ví, že vychovávat draka není jen tak.

S Aminou to ale není jen tak, protože má sedm hlav. Musí mít tedy sedm psích známek, jinak mu budou muset Aminu zabavit. Trutina navíc chodí pozdě do práce a na Aminu jsou jen stížnosti. Od svého nadřízeného dostane radu, aby se Aminy zbavil. O tom ale nechce Trutina ani slyšet, protože má Aminu rád. Trutina ale nemá příliš na výběr, protože ho z práce vyhodili. Vyhodit ho chce také jeho pan domácí.

 

Amina byla drak

Amina byla drak

 

Ani teď nechce Trutina dát Aminu pryč. Trutina je smutný, ale slíbí Amině, že ji nikomu nedá, protože ji má rád. V tu chvíli se Amina změní v krásnou princeznu. Princezna byla totiž zakletá, protože byla zlá. Princezna Amina nakonec s Trutinou zůstala. O Trutinovi se pak ještě dlouhá léta povídalo na policejní stanici.


Videa k pohádce Velká policejní pohádka (1)


Velká policejní pohádka (celá pohádka)

Velká policejní pohádka začíná pochůzkou strážníka Trutiny. Ten najde velké vejce, které přinese na policejní stanici. Z vajíčka se vyklube malý ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Velká policejní pohádka (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist