Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Zvonící meče

Fandím

28 fanoušků

327.místo

Zvonící meče je pokračování pohádky Zkřížené meče. Divák se tedy znovu setká s bojovnou Alexandrou, jejím mužem Valentinem a dalšími. Pohádku natočil v roce 2000 Miroslav Sobota.

 

Bratr krále se chtěl pomstít těch, kteří mu ukradli královskou korunu

Bratr krále se chtěl pomstít těm, kteří mu ukradli královskou korunu

 

Děj pohádky Zvonící meče

Bratr krále je ve vyhnanství a se svými kumpány obývá jeskynní království. Zde také objeví starého kouzelníka a jeho poskoka Alíka. Zlý hrabě se proto rozhodne pomstít všem těm, kteří ho kdysi připravili o trůn. Jeho pomsta má tedy dopadnout na Kristiána, který se teď stal hrabětem na jeho bývalém panství, na Alexandru a především na Valentina.

Kristián má trpět neopětovanou láskou, Alexandra má sloužit u kouzelníka jako kuchtička a Valentin ji má do smrti hledat. Hrabě sám pak v podobě nevinného pocestného odstraní krále z trůnu a usedne na jeho místo. Starý kouzelník se také hraběti chlubí svým poskokem Alíkem, který je prvorozeným synem hraběte, kterého kdysi unesl. Žena hraběte ho totiž odmítla, proto ukradl jejího syna a místo něj nastrčil podsvinče.

 

Pomstu měl vykonat čaroděj

Pomstu měl vykonat čaroděj

 

Kristián mezitím přijel na své nové panství, kde ho překvapila krásná dívka. Byla to Agnes, dcera zrádného hraběte, který ji kdysi poslal do kláštera a ona se teď měla stát dcerou Krista. Kristiána ihned okouzlila svoji krásou. Byl zrovna den výročí smrti její matky, proto nového pána žádala o přístup do rodinné kaple. Zde se také objevil její bratr Petr, který v zápase Kristiána bodl. Byl to sice králův synovec, ale musel ho za zranění Kristiána potrestat.

O jeho osudu měl tedy rozhodnout zápas s Alexandrou. Ta ale během zápasu náhle zmizela. Kouzlo začalo působit. Navíc zmizela také Helenka, která ujela v kočáře a v lese ji chytili kumpáni zlého hraběte. Naštěstí tu byla Maruna, která Valentinovi slíbila pomoc. Ale nebylo to zadarmo. Po otci Alexandry chtěla krapet jeho etiky, po Valentinovi ždibet jeho lásky a po Petrovi kousek jeho mládí.

Na oplátku jim vykouzlila světýlko, které je mělo dovézt k Alexandře a cestou osvobodit také Helenku. Světýlko mělo navíc tu moc, že kdo si ho dal pod klobouk, byl v tu ránu neviditelný. Trojice mužů se vydala na cestu a dostala se do lesa, kde je přepadli kumpáni zlého hraběte. Petr si dal světýlko pod klobouk a stal se neviditelným.

 

Valentin měl sestřenici Agnes, která se chtěla stát jeptiškou

Valentin měl sestřenici Agnes, která se chtěla stát jeptiškou

 

Valentina a otce Alexandry však zajali. Neviditelný Petr se vydal do útrob jeskyně, kde objevil Helenku, kterou sem dovedli kumpáni hraběte, byla tu i Alexandra a Alík. Alexandra byla ráda, když uviděla Helenku a Alík v Helence poznal svoji matku. Alík totiž byl jejich dávno ztracený bratr. Čaroděj z toho všeho zeslábl a nebyl schopen ničeho. Sám si navíc nic nepomatoval a bez Alíkovy pomoci byl bezradný.

Mezitím Petr osvobodil Valentina a otce Alexandry. Alexandra s Alíkem přišli Valentinovi na pomoc a do boje se zapojil také Petr, kterému se Helenka moc zalíbila. Kumpáni hraběte byli přemoženi a všichni spěchali ke králi. U krále byl Kristián, který se mu svěřil se svým trápením. Zamiloval se totiž do Agnes, která se ale měla stát jeptiškou. Agnes svého strýce navštívila zrovna ve chvíli, kdy tu byl i Kristián. Ten se ale stihl schovat.

 

Hrabě našel nejen své dvě dcery, ale také dávno ztraceného syna

Hrabě našel nejen své dvě dcery, ale také dávno ztraceného syna

 

Agnes se králi svěřila, že tu je skutečně jeden muž, kterého má ráda, ale že mu sama nařídila, aby na ni zapomněl. Kristián ale vylezl ze svého úkrytu a vyznal Agnes lásku. Společně potom odešli. V tu chvíli do pokoje přišel poutník. Z poutníka se ale vyklubal králův zlý bratr, který ho chtěl zabít. Vytáhl dýku a chtěl ho bodnout ve chvíli, kdy do pokoje vešla jeho dcera s Kristiánem. Jejich láska byla mocnější než pomsta a zlý hrabě se rozplynul.

K tomuto dni se potom Valentin rozhodl konat šermířské zápasy, ale jinak měl zvuk mečů utichnout.  


Videa k pohádce Zvonící meče (1)


Zvonící meče (celá pohádka)

Volné pokračování pohádky Zkřížené meče Vás znovu svede s chytrou a statečnou princeznou Alexandrou, po jejímž boku už stojí věrná a milovaný manžel ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Zvonící meče (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist