Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Harry Potter

Fandím

46 fanoušků

103.místo

 

Celým jménem Harry James Potter je hlavní postava série od britské spisovatelky J. K. Rowlingové. Chlapec se narodil 31. července 1980 v Godrikově dole. Jeho rodiče James Potter a Lily Potterová byli zavražděni zlým černokněžníkem, který se jmenuje Lord Voldemort.

Jediný Harry Potter tento útok přežil a stal se prvním, kdo nezemřel po jeho smrtící kletbě. Celé své dětství byl vychováván u své tety Petunie Dursleyové a strýce Vernona Dursleyho. Stejně jako oni oba, i jejich syn Dudley Dursley, byli mudlové (lidé) a skoro celých deset let se k němu chovali jako k cizímu.

 

Harry jako jediný přežil kletbu Lorda Voldemorta

Harry jako jediný přežil kletbu Lorda Voldemorta

 

Díky tomu, že Harry nejenom jako jediný přežil kletbu čaroděje Voldemorta, ale současně ho při této události i těžce zranil a oslabil jeho schopnosti, stal se mezi ostatními čaroději známou a obdivovanou osobností.

Později se Harry Potter dozví, že důvodem jeho přežití byla oběť jeho matky Lily Potterové. Navíc bylo dokonce předpovězeno, že on a Lord Voldemort jsou spojeni - jeden zabije toho druhého, což byl důvod Voldemortova útoku na něj.

V den svých jedenáctých narozenin se dozví, že má nastoupit do školy v Bradavicích, kde se setká se svými nejlepšími přáteli Hermionou a Ronem, s nimiž bude čelit hrozbám a nástrahám, které si pro něj Voldemort připravil.


Videa k postavě Harry Potter (0)


Přidej video

Písničky k postavě Harry Potter (0)


Přidej písničku

Obrázky k postavě Harry Potter (13)


Zobrazit všechny obrázky (13)

Tapety k postavě Harry Potter (8)


Zobrazit všechny tapety (8)

Omalovánky k postavě Harry Potter (9)


Zobrazit všechny omalovánky (9)

Hlášky postavy Harry Potter (0)


Přidej hlášku

TOPlist