Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Kovář Mikeš

Fandím

49 fanoušků

92.místo

 

Mikeš byl syn kováře. Už od útlého dětství toužil být kovářem, ale neměl ještě dost sil. Když byl ještě malý, našel doma velkou a těžkou palici. Ptal se Jakuba, co to je a on mu prozradil, že to je palice, kterou kdysi vyrobil otec jeho otce a ten, kdo jí přehodí přes chalupu, jakoby nazul toulavé boty.

 

Mikeš zachránil princezny a nejmladší a nejkrásnější si vzal za ženu

Mikeš zachránil princezny a nejmladší a nejkrásnější si vzal za ženu


Když se z chlapce stal muž, přehodil palici a šel do světa. Cestou potkal dva siláky, kterým ale byly peníze a dobré jídlo milejší. Statečný a dobrosrdečný kovář se ale s nimi vydal zachránit tři princezny, které se ztratily. Bylo mu jich líto a do jedné se také zamiloval. Viděl ji na obraze a ihned věděl, že je to ta pravá. Princezny zachránil, ale jeho dva kamarádi ho zradili. Přesto ale nakonec vše dobře dopadlo a z obyčejného kováře se stal pan král.


Videa k postavě Kovář Mikeš (0)


Přidej video

Obrázky k postavě Kovář Mikeš (11)


Zobrazit všechny obrázky (11)

Tapety k postavě Kovář Mikeš (0)


Přidej omalovánku

Omalovánky k postavě Kovář Mikeš (0)


Přidej omalovánku

Hlášky postavy Kovář Mikeš (2)


"Hoř světýlko, plápolej, tupou sílu udolej."


"A nedáte si říct a nedáte."

Zobrazit všechny hlášky (2)

Vaše názory

Sdělte svůj názor na postavu Kovář Mikeš ostatním
  • 28.02. | 00:06 shandi23

    Hello ,i am Shandi Cabrera from united states of America and i am supportive,caring and also i have a passionate of true love in my heart. i just went through your profile today on this site then i pick interest in you and i will like us to know each other more to establish a good relationship and please try to write me at (shandiby@gmail.com) then i send you my pictures then introduce myself more better to you ok, thanks.
TOPlist